Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 2214 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
עמותת

עמותת "חיים" למען ילדים חולי סרטן בישראל
רמת גן

עמותת “חיים” למען ילדים חולי סרטן בישראל פועלת משנת 1984 בשאיפה לעתיד טוב יותר שבו ינצחו כל הילדים את מחלת הסרטן, ובמטרה לשיפור מתמיד באכות חייהם ובקידום אכות הטיפול הרפואי הניתן לילד המחלים. במדינת ישראל כ-3,000 ילדים חולי סרטן. מדי שנה מאובחנים עוד כ-400 ילדים המצטרפים למעגל הילדים החולים. שליחות העמותה במסע המייגע והכואב הזה הוא להקל על כאב הילדים. העמותה מחזקת אותם ומעניקה להם כוחות ותעצומות נפש במאבקם ובמסעם האמיץ לחיים. עמותת “חיים” פועלת בנחישות למען הילדים ובני משפחותיהם בכל המרכזים הרפואיים ברחבי הארץ, ומהווה חלק בלתי נפרד מהמערך האונקולוגי. ייחוד העמותה בדרך עבודתה באיתור הצרכים בשטח ברמת הפרט והכלל ובהתאמת פרויקטים המספקים מענה הולם, על כל היבטיו, לצורכי הילד ובני משפחתו באמצעות תומכות הרווחה של העמותה אשר נמצאות במחלקות האונקולוגיות. עמותת “חיים” הוקמה על ידי הורים לילדים חולי סרטן ומתוך הבנתם והיכרותם האישית עם ההתמודדות במחלה. העמותה פועלת עבור הילד החולה ובני משפחתו באופנים שונים ומגוונים.

גוש דן
אגודת ניצן

אגודת ניצן
ירושלים

אגודת ניצן הנה עמותת הורים ומתנדבים הפועלת לקידום ילדים, מתבגרים ובוגרים עם ליקויי למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד. אגודת ניצן, באמצעות סניפיה הרבים, מטפלת מדי שנה באלפי ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, קשיי הסתגלות ותפקוד. ניצן רחובות נותנת מענה לכלל האוכלוסייה באמצעות המרכז הטיפולי, הנותן אבחונים דידקטיים, אבחונים פסיכו דידקטיים ושירותי יעוץ וטיפול, כגון, הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, פיזיותרפיה, מוכנות לכיתה א', יעוץ והדרכה להורים וטיפולי cbt.

ירושלים והסביבה
עזר מציון

עזר מציון
בני ברק

"עזר מציון" זוכת פרס ישראל לשנת תשס"ח, הינה העמותה הגדולה בישראל בתחום התמיכה הרפואית. מאז הקמתה בשנת 1979, מושיטה "עזר מציון" סיוע ותמיכה רפואיים לחולים ולמשפחותיהם, לקשישים, לנזקקים ולאנשים במצבי משבר רבים ושונים, במטרה לסייע להם להתגבר על הקשיים והמכשולים העומדים בפניהם. המוטו של "עזר מציון" הינו הבחירה בחיים: הרצון האמיתי והמאמץ האדיר לתת לכל אדם באשר הוא, ויהיה מצבו קשה ככל שיהיה, את ההזדמנות לבחור בחיים. "עזר מציון" מלווה את הנעזרים בכל שלבי ההתמודדות – עוטפת את החולים ומשפחותיהם בחום, באהבה ובמערך רחב של שירותים ייחודיים וחדשניים הניתנים בצורה מקצועית.

גוש דן
עמותת

עמותת "אפשר אחרת"
רמת השרון

עמותת אפשר אחרת מקיימת פרויקטים לקידום החיים המשותפים בישראל. מטרת העמותה היא לתרום לחברה הישראלית על יסוד פעולות חינוך, תרבות ורווחה במטרה להעמיק את הקשר בין קבוצות שונות באוכלוסיה.

גוש דן
משען

משען
תל אביב-יפו

רשת "משען" הוקמה בשנת 1931 על ידי ההסתדרות הכללית לחיזוק ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. בשנת 1998 הפכה "משען" את הבתים למרכזי דיור מוגן המספקים את צרכי קהל הלקוחות והקהילה של שנות האלפיים. הרשת פועלת עד היום במסגרת ההסתדרות החדשה ומקדמת במסגרתה את הפעילות החברתית של הארגון.

גוש דן
איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל (ע

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולנפגעי תקיפה מינית בישראל (ע"ר)
תל אביב-יפו

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית נוסד בשנת 1990 כארגון גג, המאגד תחתיו תשעה מרכזי סיוע מקומיים. זהו הארגון היחיד בישראל שמטרתו המרכזית היא מאבק באלימות מינית. מרכזי הסיוע פועלים ברמה הפרטנית, ומספקים תמיכה רגשית עבור קורבנות אלימות מינית; וכן ברמה האזורית, בהעלאת מודעות וחיזוק הקשרים עם הקהילות בתוכן הם יושבים. משימת הארגון היא להלחם באלימות המינית ברמה הארצית, על ידי השמעת קולם המושתק של הנפגעות והנפגעים.

גוש דן
עלם - עמותה לנוער במצבי סיכון

עלם - עמותה לנוער במצבי סיכון
בני ברק

עמותת עלם הוקמה במטרה לסייע לבני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה, כבוגרים וכאזרחים תורמים, לעצמם, למשפחתם ולחברה הישראלית. עלם הוקמה בידי קבוצת אנשי ציבור מתנדבים ואנשי מקצוע מישראל ומארה"ב, ונרשמה כעמותה בשנת 1983. מאז התפתחה לארגון ארצי רחב, המתמחה בזיהוי המצוקות המאפיינות את מציאות חייהם של בני הנוער בארץ ובפיתוח והפעלת מענים רלוונטיים חדשניים להתמודדות עמן, תוך התייחסות לצרכים הייחודיים של קבוצות אוכלוסייה שונות. בישראל חיים כיום כ-800 אלף בני נוער בגילאים 12-18, כרבע מהם חיים במצבי סיכון שונים. עלם משמשת עבורם כתובת אמיתית ומסייעת בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה. במהלך 2017 פגשה עלם עשרות אלפי מתבגרים וכמו כן צעירים בגילאים 18-26, וקיימה קשר טיפולי רציף ומתמשך עם מעל ל-21 אלף בני נוער וצעירים. בעמותת עלם עובדים כ-280 אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומי הייעוץ והטיפול, לצידם עוסקים במלאכה כ-2,000 מתנדבים. עובדי עלם ומתנדביה יוצאים אל השטח ופוגשים את בני הנוער במקומות בהם הם נמצאים: בבתי הספר, בשעות אחר הצהריים בקהילה, באינטרנט, בפעילויות שטח נקודתיות במהלך חופשות הקיץ, בפעילות לילית ברחובות ובמוקדי הבילוי.

גוש דן
דנאל - אוכלוסיות מיוחדות

דנאל - אוכלוסיות מיוחדות
רמת גן

דנאל אוכלוסיות מיוחדות מטפלת באנשים בעלי צרכים מיוחדים (כגון על רצף האוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ולקויות למידה) באמצעות מסגרות לדיור חוץ ביתי, מרכזי תעסוקה ושיקום ובתי ספר ברחבי הארץ. כל דייר זוכה לטיפול מקצועי על ידי צוות מקצועי רב תחומי המסייע לו בהשתלבות בקהילה ומסביבה המספקת לו את כל צרכיו, עם המון סבלנות, חום ואהבה. בנוסף, דנאל היא החברה הראשונה (וכרגע היחידה) המפעילה מועדון יום חברתי-שיקומי, לנפגעי פעולות איבה בירושלים מטעם הביטוח הלאומי. במועדון מסופקות פעילויות חברה ופנאי לרווחת המשתתפים.

גוש דן
יד רחל

יד רחל
ירושלים

עמותת יד רחל מובילה בפיתוח והפעלת תוכניות חינוכיות וטיפוליות לילדים במצבי סיכון ולמשפחותיהם, המאפשרות להם להתמודד ביתר הצלחה עם אתגרי החיים. המשימה המרכזית של העמותה היא גיבוש תפיסה טיפולית חינוכית מובילה וחדשנית ממקום של חמלה והכלה, יצירת מרחב מוגן באמצעות צוות רב תחומי, מעשיר וחוויתי ולהטמיע במשפחות ובילדים את האמונה כי בכוחם לבנות לעצמם עתיד טוב יותר.

ירושלים והסביבה
ידיד - מרכזי זכויות בקהילה

ידיד - מרכזי זכויות בקהילה
תל אביב-יפו

"ידיד" הוקמה בשנת 1997 במטרה לצמצם פערים חברתיים וכלכליים בחברה הישראלית. אנו פועלים באמצעות סיוע לאזרחי ישראל לממש את זכויותיהם החברתיות והכלכליות. להשגת מטרה זו פועלים 15 מרכזי הזכויות ברחבי הארץ, בהם יכול כל אזרח לקבל מענה וסיוע. נושאי הליבה בהם עוסקת "ידיד" הם הזכות לקורת גג (דיור), הזכות לתעסוקה וזכויות עובדים, הזכות לקיום בכבוד (הביטוח הלאומי) והתמודדות עם חובות וקשיים כלכליים

גוש דן