עמותות ורשויות בישראל | רוח טובה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 2309 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
פוש - ארצי

פוש - ארצי
סביון

עמותת "פוש" הינה ארגון ללא מטרות רווח המבוסס על מתנדבים אשר התאגדו לצורך מתן "פוש" לילדים מרקע סוציו-אקונומי נמוך הזקוקים לעזרה בלימודים. מטרת העמותה לפעול להצלחה ושוויון בחינוך, ע"י העלאת רמת הידע של התלמידים, מיצוי הפוטנציאל האישי שלהם, העלאת המוטיבציה, האחריות והביטחון העצמי, תוך מתן דוגמא אישית של מתנדביה לתלמידים והקניית ערכים חברתיים ואישיים. העמותה הוקמה בשנת 2002 ע"י אודליה שפיטלני, עורכת דין בעלת רקע מוכח בעבודות בקהילה ובשירות הציבורי, מתוך הכרה כי קיימת חובה חברתית ומוסרית לנסות ולצמצם את הפערים הקיימים בחינוך בין תלמידים מרקע סוציו אקונומי נמוך לבין התלמידים האחרים. העמותה מפעילה כיום כ- 1,800 מתנדבים המסייעים לכ – 3,500 תלמידים בגילאים 18 – 7, ב– 330 מוסדות חינוך. המתנדבים בעמותת "פוש" הם בעלי השכלה בתחומים שונים ואינם בהכרח מורים. מתנדבים אלו, לאחר קבלת הכוונה מצוות המוסד החינוכי והעשרה הניתנת בימי עיון מטעם העמותה, מעניקים סיוע לימודי ללא תשלום במקצועות אנגלית, מתמטיקה, עברית הבנת הנקרא וכל מקצוע אחר בכל הרמות בהתאם לצרכים ולבקשת המוסד החינוכי. הלימוד מתבצע באופן אישי או בקבוצות קטנות, כל מתנדב לפי כישוריו ויכולתו, בתדירות של פעם – פעמיים בשבוע, בתוך כותלי המוסד החינוכי. זמן הגעת המתנדב למוסד ותכני הלימוד מתואמים בין המתנדב לבין צוות המורים והנהלת המוסד החינוכי.

גוש דן
האגודה למלחמה בסרטן - חיפה

האגודה למלחמה בסרטן - חיפה
חיפה

האגודה למלחמה בסרטן בישראל נוסדה בשנת 1952 במטרה להקטין את התחלואה והתמותה ממחלת הסרטן ולשפר את איכות חיי החולים. האגודה הינה מוסד ללא כוונות רווח הפועלת הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. עובדה המאפשרת את המציאות לפיה הסיוע הניתן על ידי האגודה נקבע ללא מעורבות של שיקולים זרים, על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ. הפרויקטים שנתמכים נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני לטובת הנושא ברמה הלאומית.

חיפה והקריות
אורות של תקווה

אורות של תקווה
תל אביב-יפו

מטרת הארגון היא הפצת אור השם בעולם, תוך מתן סיוע למשפחות נזקקות/קשישים ובעיקר תמיכה וסיוע לילדים חולי סרטן. הארגון הוא כמו משפחה אחת גדולה-עובדים ועוסקים בקודש 24 שעות ביממה סביב השעון, מפעילים ומזכים את כל מי שנקלע בדרכינו. איננו מתוקצבים משום גוף עירוני/מדיני ובשל כך תקציבינו דל אך אנו מבורכים בעשייה

גוש דן
עמותת מניפה - ארצי

עמותת מניפה - ארצי
ירושלים

מניפה מפתחת ומנהלת תכניות חינוכיות הוליסטיות למען נוער בסיכון. המודל הרעיוני של מניפה מתייחס לזהותו הייחודית של המתבגר, משפחתו, וסביבתו התרבותית – כמכלול. מניפה פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ורשויות מקומיות משנת 2004 – בכל הסקטורים בחברה הישראלית.

ירושלים והסביבה
יוזמת

יוזמת "מהפכה של שמחה" (עמותת גבריאל שר ישראל) - ארצי
ירושלים

מטרת העמותה לכונן, להקים, להחזיק ולנהל ישיבה או ישיבות ללומדי תורה על כל ענפיה, כולל אברכים, בתי תלמוד תורה ותפילה. מטרת היוזמה "מהפכה של שמחה" היא לשמח מאושפזים בבתי חולים שונים ברחבי הארץ.

ירושלים והסביבה
העמותה לקידום החינוך בת

העמותה לקידום החינוך בת"א יפו
תל אביב-יפו

העמותה לקידום החינוך בת"א יפו נוסדה בשנת 1982 ומקיימת מגוון רחב של תוכניות שמיועדות ברובן לאוכלוסיית ילדי בתי-הספר היסודיים ביפו, ילדים במצבי סיכון ומצוקה שמשפחתם מוכרת ומטופלת בשירותי הרווחה. האגודה הוקמה על-ידי ד"ר דוד פורטוביץ, מרצה בבית-הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן המשמש כמנכ"ל העמותה, ועל-ידי אל"מ מיל' זוניק שחם ז"ל, לצד אנשי חינוך ורווחה - במטרה להפנות את מירב המשאבים החינוכיים והכספיים לטובת הילדים, וכן לתת מענה מיידי לצרכים רבים ודחופים של האוכלוסייה המטופלת. ראשי העמותה מאמינים שכל ילד ביפו הינו בעל יכולות רבות ויש באפשרותו להצליח ולהשתלב במסגרות הלימוד כדרך לעתיד מועיל ותורם לחברה. העמותה התברכה במאות בוגרים שהשלימו שרות צבאי למופת, סיימו את לימודיהם האקדמיים, הקימו משפחות למופת ואוחזים במשרות בכל התחומים, וכיום תורמים לקהילה ולעמותה ממנה באו.

גוש דן
עמותת נתינה - נתניה

עמותת נתינה - נתניה
נתניה

נתינה היא עמותה המסייעת ומקדמת פרויקטים ומטרות לשיקום האוכלוסיה החלשה בעיר נתניה. העמותה מפעילה עשרות מטרות מדי שנה כגון סיוע בטיפולי שיניים, שיקום נוער משירות מבחן, הקמת מוקדי סיוע ועוד.

שרון צפוני
עזר מציון -למען קשישים בתל אביב, חולון וכפר סבא

עזר מציון -למען קשישים בתל אביב, חולון וכפר סבא
חולון

"עזר מציון" , הינה העמותה הגדולה בישראל בתחום התמיכה הרפואית. מאז הקמתה בשנת 1979, מושיטה "עזר מציון" סיוע ותמיכה רפואיים לחולים ולמשפחותיהם, לקשישים, לנזקקים ולאנשים במצבי משבר רבים ושונים, במטרה לסייע להם להתגבר על הקשיים והמכשולים העומדים בפניהם.

גוש דן
חברת שלו - באר שבע

חברת שלו - באר שבע
באר שבע

חברת שלו מספקת מגוון של שירותי שיקום וטיפול ברחבי הארץ הכוללים מסגרות דיור, פתרונות תעסוקה, שירותי חונכות, הדרכה להורים המתמודדים עם מוגבלות, שירותי טיפול ושיקום במשברי חיים ועוד. חלק מהשירותים ניתנים במסגרת שירותי סל שיקום של משרד הבריאות ומשרד הביטחון לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים. כמו כן, החברה מספקת שירותים לאוכלוסיות מגוונות דרך משרד הרווחה, משרד הכלכלה, משרד השיכון ובשיתוף עם גורמים נוספים כמו ג'וינט ישראל והמוסד לביטוח לאומי ובאופן פרטי.

באר שבע והסביבה
שילה - חיפה

שילה - חיפה
חיפה

שילה, עמותה לפיתוח שירותים לאזרחים וותיקים, פועלת בחיפה זה למעלה מ – 40 שנים. שילה מפעילה בחיפה מערך שירותים נרחב עבור אזרחים וותיקים, בבית ובקהילה, כאשר תפיסת המוצא היא כי הבית, הקהילה והשכונה המוכרת הם המקום הטוב ביותר לאדם, כל עוד הוא מעוניין בכך. לשם כך, מציעה העמותה מגוון של שירותים ופתרונות מקצועיים בבית ובקהילה, המותאמים למצב התפקוד ומכוונים להעצמת איכות החיים, שימור ושיפור היכולות.

חיפה והקריות