עמותות ורשויות בישראל | רוח טובה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 1315 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
בית הספר חינוך ועתיד

בית הספר חינוך ועתיד
ירושלים

בית הספר "חינוך ועתיד" הוא בית ספר לחינוך מיוחד המשרת תלמידים עם ליקויי למידה, פיגור קל-בינוני וקשיים רגשיים אשר באים מרקע סוציו-אקונומי נמוך. בית הספר מפעיל מועדונית בשעות אחה"צ במטרה לאפשר לילדים ארוחת צהריים חמה ועזרה בשיעורי בית.

ירושלים והסביבה
האגודה למלחמה בסרטן - סניף אשדוד

האגודה למלחמה בסרטן - סניף אשדוד
אשדוד

האגודה למלחמה בסרטן בישראל נוסדה בשנת 1952 במטרה להקטין את התחלואה והתמותה ממחלת הסרטן ולשפר את איכות חיי החולים. האגודה הינה מוסד ללא כוונות רווח הפועלת הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. עובדה המאפשרת את המציאות לפיה הסיוע הניתן על ידי האגודה נקבע ללא מעורבות של שיקולים זרים, על ידי ועדות מקצועיות שחברים בהן בהתנדבות נציגים ממיטב אנשי הרפואה והמחקר ברחבי הארץ. הפרויקטים שנתמכים נבחנים בקפידה, לאחר שיקול דעת מקצועי וענייני לטובת הנושא ברמה הלאומית

מישור החוף הדרומי
עמותת פרנסה ביושר - ארצי

עמותת פרנסה ביושר - ארצי
תל אביב-יפו

עמותת "פרנסה ביושר" מבקשת להעלות על סדר היום הציבורי ולקדם את נושא תעסוקת האסירים המשוחררים בישראל ולפעול לשינוי תפישת הציבור וגישת המחוקק בכל הקשור לשיקום אסירים. ובנוסף, העמותה פועלת לקידום מיזמים להכשרתם המקצועית של אסירים משוחררים ושל אוכלוסיות בסיכון הידרדרות לפשע וליצירת סביבה תומכת לאסירים בחזרתם לחברה, לשם השגת עצמאות כלכלית ואזרחות חיובית.

גוש דן
מוקד קליטה ליוצאי אתיופיה - ירושלים

מוקד קליטה ליוצאי אתיופיה - ירושלים
ירושלים

מוקד קליטה ליוצאי אתיופיה מסייע לעולים להתאקלם בארץ ע"י מגוון שירותים, תוך שימת דגש על תרבותם ושפתם.

ירושלים והסביבה
קבוצת

קבוצת "תיגבור" - קהילה תומכת לקשישים - ראשון לציון
ראשון לציון

"קהילה תומכת" נועדה לספק לקשיש שירותים בביתו, המהווים תמיכה וביטחון ובכך מאפשרים לו להמשיך ולהתגורר בסביבתו המוכרת ולשפר את איכות חייו. קשישים רבים מעדיפים להוסיף ולהתגורר בבתיהם, בסביבה המוכרת להם בקרבת חבריהם, שכניהם ומשפחותיהם, גם אם חלה ירידה בבריאותם ובתפקודם. התכנית נותנת מענה ומאפשרת לקשישים איכות חיים טובה ללא הקשיים הכרוכים במעבר למסגרת אחרת. קהילה תומכת מעניקה להם שקט נפשי וביטחון 24 שעות ביממה. החברים בקהילה נהנים משירותים שונים: שירותי אב קהילה ושירות תיקונים קלים, לחצן מצוקה המחובר למוקד רפואי ושירותים רפואיים שונים ומגוון פעילויות חברתיות.

גוש דן
עלם - בית שמש

עלם - בית שמש
בית שמש

עמותת עלם הוקמה במטרה לסייע לבני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה כבוגרים וכאזרחים תורמים, לעצמם, למשפחתם ולחברה הישראלית. העמותה מספקת מענים לרצף רחב של מצוקות של בני נוער: החל מהתמודדות עם מצבי משבר אישיים של נוער נורמטיבי בגיל ההתבגרות, דרך נשירה ממסגרות לימודיות, קשיי קליטה, קשיים חברתיים, בעיות משפחתיות, בעיות זהות ושייכות, חשיפה והתמכרות לסמים ואלכוהול, שוטטות, אלימות, ניצול מיני, עבריינות ועד למצבי ניתוק קשים כגון עיסוק בזנות ודרות רחוב. עלם משמשת עבור בני הנוער במצבי הסיכון השונים כתובת אמיתית, המדברת אליהם בגובה העיניים ומסייעת בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה.

ירושלים והסביבה
אח בוגר אחות בוגרת ישראל - תל אביב יפו

אח בוגר אחות בוגרת ישראל - תל אביב יפו
תל אביב-יפו

עמותת אח בוגר אחות בוגרת הינה עמותה כלל עולמית המפעילה פרויקט חונכות לילדים במשפחות בהן קיים רק הורה אחד פעיל (משפחות חד הוריות, הורה שאינו מתפקד מסיבות כאלו ואחרות ועוד). העמותה פועלת בישראל מאז שנת 2003 ומופנים אליה ילדים מכל הקשת הסוציו אקונומית דרך לשכות רווחה ויועצות בתי הספר. במסגרת החונכות המתנדב ("האח הבוגר") מקבל יד חופשית בחניכת "האח הצעיר" ומשמש לו דמות חשובה ומשמעותית בחייו.

גוש דן
בית החולים איכילוב

בית החולים איכילוב
תל אביב-יפו

המרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) הינו ביה"ח השני בגודלו במדינת ישראל, המשרת את כל אוכלוסיית המטרופולין של המדינה, ויותר ממיליון איש הנכנסים לעיר מידי יום. בנוסף להיותו בי"ח של העיר תל-אביב, המרכז הרפואי משמש גם כמרכז על אליו מופנים מטופלים מכל הארץ, ומידי יום עוברים בו כ- 10,000 איש. המרכז הרפואי ת"א שינה פניו בשנים האחרונות והפך לבי"ח מכוון מטופל, ועושה כל שביכולתו למען שיפור השירות והענקת חוויה חיובית ואיכותית למטופל במהלך שהותו אצלנו.

גוש דן
עמותת כוונים - קידום צעירים ובוגרים עם מוגבלות - מחוז צפון

עמותת כוונים - קידום צעירים ובוגרים עם מוגבלות - מחוז צפון
לוחמי הגיטאות

עמותת כוונים מקדמת צעירים ובוגרים עם מוגבלות מתוך עידוד עצמאות ומעורבות בקהילה בה הם חיים. העמותה הוקמה ע"י בוגרי ביה"ס מנדל למנהיגות חינוכית וחברים נוספים. העמותה פועלת בשיתוף עם גופים ממשלתיים, פרטיים ומוסדות אקדמאיים.

גליל תחתון
הבית של רונית

הבית של רונית
כפר סבא

"הבית של רונית" הינו מרכז חברתי-קהילתי לנוער ובוגרים מיוחדים, המהווה בית חברתי-קהילתי לכ-200 משפחות מאזור השרון והמרכז. המרכז הוקם בשנת 2007 מתוך מענה אישי כאימא לבת עם צרכים מיוחדים, ומתוך מטרה לשפר ולתקן את מציאות חייהם החברתיים של אנשים עם מוגבלויות, אשר נמצאים רובם בבדידות חברתית כואבת. רונית רואה בעשייה זו את שליחות חייה המרכז מקיים שיתופי פעולה עם בתי-ספר לחינוך מיוחד והחינוך הרגיל, הוסטלים ומסגרות דיור, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, אנשי מקצוע ומטפלים בתחומים שונים, וכן שיתופי פעולה עם הקהילה, כגון: פרויקט "מחויבות אישית" של תלמידים ומעורבות הקהילה באופן כללי. מטרת הפעילות היא: לתמוך, לתרום, לסייע ולהיות שותפים בשינוי חברתי לטובת הקהילה המיוחדת והקהילה הנורמטיבית.

שרון דרומי