עמותות ורשויות בישראל | רוח טובה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 1399 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
נווה ויצ

נווה ויצ"ו - הרצליה
הרצליה

תנועת ויצ"ו היא תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, תוך שימת דגש על קידום מעמד האישה, שוויון בחינוך, רווחת המשפחה ותמיכה באוכלוסיות חלשות. מטרות התנועה: לקדם את מעמד האישה בישראל באמצעות חקיקה, פיתוח מנהיגות ומודעות אישית וחברתית למען שוויון נשים בחברה; להעניק לפעוטות, ילדים, בני נוער וקשישים שוויון הזדמנויות למען צימצום פערים בחברה הישראלית; להתאים את הצרכים המשותפים בין נשים יהודיות בתפוצות ובין נשים בישראל למען המשכיות העם היהודי וקליטת עליה.

שרון דרומי
המשרד לשוויון חברתי- חיפה- כרמל

המשרד לשוויון חברתי- חיפה- כרמל
חיפה

המשרד לשוויון חברתי הוא שמו הנוכחי של המשרד לאזרחים ותיקים. בנוסף לטיפול באזרחים הוותיקים, נוספו לאחריות המשרד תחומי הפעולה של הרשות לקידום מעמד האישה, הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים, נושא הצעירים והמיזם "ישראל דיגיטלית", שנועד לקדם אמצעים חדשים למתן שירותים דיגיטליים לאזרח.המשרד פועל לקידום ולחיזוק מעמדו של ציבור האזרחים הוותיקים, תוך העצמתם והפיכתם למשפיעים ומרכזיים בחברה, וזאת באמצעות הפעילויות הבאות:שיפור איכות ורמת החיים של האזרח הוותיק, בנייה והתאמת שירותים ותשתיות בעידן של אוכלוסיה מזדקנת, מיסוד הקשר בין הדור הצעיר לאזרחים הוותיקים, מוקד 8840*: המשרד מפעיל מאז 2008 מרכז מידע המעניק מענה לפניות ציבור האזרחים הוותיקים בנושאים שונים.

חיפה והקריות
בית חינוך עיוורים

בית חינוך עיוורים
ירושלים

בית חינוך עיוורים נוסד ב 1902 בירושלים ומאז שואף המוסד להכשיר אנשים עם עיוורון ולקות ראיה לעצמאות בתפקוד, בחשיבה ובבחירה, ולעזור בפיתוח אישיות אוטונומית, על מנת להביאם לשילוב ושיתוף מרבי ומועיל בקהילה. בבית חינוך עיוורים ישנו בית ספר לעיוורים וליקויי ראיה, וכן מגוון שירותים לילדים ובני נוער הלומדים במסגרות רגילות בקהילה. יש תוכניות לבוגרים כולל הכשרה לדיור בקהילה, ופעילות ספורטיבית ענפה המיועדת לאנשים עם עיוורון ולקות ראיה.

ירושלים והסביבה
דלת פתוחה - תל אביב

דלת פתוחה - תל אביב
תל אביב-יפו

"דלת פתוחה" - לקידום מיניות בריאה, היא הגורם המוביל בישראל בתחום של קידום הזכות למיניות בריאה וחינוך מיני איכותי ומהימן. דלת פתוחה הפכה לעמותה רשומה בשנת 1984, במטרה לקדם חברה שבה כל משפחה ופרט נהנים/ות מבריאות טובה ומאיכות חיים, ללא תלות במקורם האתני, הדתי או התרבותי. חברה אשר מגינה על ערכי השוויון בין המינים ועל זכויות האדם, הכוללות בין היתר את הזכות למיניות בריאה, בה כל אדם רשאי לקבל החלטות במודע ובאופן חופשי, תוך נגישות שווה לחינוך ולשירותי בריאות איכותיים. במסגרת פעילות העמותה, מופעלת בארץ רשת של מרכזי ייעוץ ותמיכה לנוער וצעירים, הורים ואנשי מקצוע המעניקה שירותי ייעוץ, תמיכה וסיוע ראשוני על רקע מצוקה רגשית בגיל ההתבגרות, ובנושאים של זוגיות ומיניות. "דלת פתוחה" מייצגת בלעדית את התנועה הבין לאומית, ה – IPPF ( International Planned Parenthood Federation), ומובילה את המדיניות ברמה המקומית, הלאומית והעולמית להנגשת שירותי בריאות מינית למתבגרים ולצעירים ולהכרה באחת מזכויות האדם הבסיסיות: הזכות לבריאות מינית

גוש דן
מרכז יום טיפולי

מרכז יום טיפולי "בית מיטל" - ראשון לציון
ראשון לציון

"בית מיטל" הינו מרכז יום טיפולי לבוגרים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות מגיל 21 ומעלה. ההנהלה והצוות שמים בראש סדר העדיפויות את קידום ושימור איכות החיים של החניכים.

גוש דן
ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה

ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה
לוד

ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה פועל למען קליטתם ושילובם של יהודי אתיופיה בחברה הישראלית. לארגון מספר תכניות דגל שנותנות מענה למגוון גילאים החל מבית ספר יסודי ועד לסטודנטים בהשכלה גבוהה. התכניות המופעלות היום על ידי הארגון מכוונות לתת מענים לצרכים הממוקדים של הקהילה האתיופית: העלאת ההישגים של תלמידי בתי הספר היסודיים בקרב הקהילה , כאשר שיפור ההישגים הזה יהווה מודל ומקור השראה לכלל האוכלוסייה, קידום מתן בחירה חופשית לתלמידי חט"ב ותיכון, באמצעות מלגות המסייעות להורים המתקשים לשלם את העלויות הנדרשות, ומתן עידוד וסיוע כלכלי לצעירי הקהילה הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה.

גוש דן
ניצן הורים- מודיעין מכבים רעות

ניצן הורים- מודיעין מכבים רעות
מכבים-רעות

מרכז ניצן הורים במודיעין-מכבים-רעות נותן מענה להורים שלהם הפרעות קשב וריכוז או בעיות בתפקוד ההורי היומיומי. ההורים משתתפים בשיחות פרטניות, הדרכות הורים, קבוצות וסדנאות. הורים אלו מגיעים למרכז מלווים בילדיהם, כאשר הילדים שותפים לחלק מהפעילויות ובשאר הזמן מלווים על ידי מתנדבים במרחב פתוח שבו ג'מבורי, משחקים, חומרי יצירה, חצר מאובזרת וספריה. כל פעילויות המרכז ניתנות למשפחות ללא עלות ומאפשרות גם למשפחות שידן אינה משגת להייטיב את חיי המשפחה והתפקוד היומיומי. המרכז מעוצב כבית חם ונעים, שכייף להיות בו.

גוש דן
מילי- מרחב ישראלי לאמהות יחידניות

מילי- מרחב ישראלי לאמהות יחידניות
תל אביב-יפו

מילי - מרחב ישראלי לאימהות יחידניות, היא עמותה ראשונה מסוגה בישראל, שהוקמה במטרה לתת מענים למגוון צרכי היום יום של אימהות יחידניות וילדיהן – ברחבי הארץ. *אמא יחידנית = אשה רווקה שהביאה ילד לעולם, ללא בן זוג (להבדיל מאם חד הורית, שהיא גרושה או אלמנה). מאז הוקמה העמותה ב 2018 נרשמו באתר אלפי נשים, התקבלו מאות פניות לעזרה וסיוע רגשי וחומרי, התקיימו סדנאות, נחנכו מגוון מיזמים ופותחו שיתופי פעולה רבים. , העמותה גם הקימה פרויקט של תרומת ציוד וביגוד, יצרנה מפגשים קהילתיים ואירוח בחגים, וקשר עם רשתות שיווק להקמת מועדון צרכנות ייעודי.הכל בהתנדבות.

גוש דן
מרכז קהילתי לנשים אריתראיות בישראל

מרכז קהילתי לנשים אריתראיות בישראל
תל אביב-יפו

המרכז לנשים אריתראיות בתל אביב הינו יוזמה עצמאית של נשים פליטות מאריתריאה, הראשונה והיחידה מסוגה בישראל. המרכז, שהוקם בנובמבר 2011, מנסה לספק לנשים אריתראיות מרחב בטוח ומקבל בו הן יוכלו להתפתח, ולחלוק חוויות ולקבל תמיכה, מידע וייעוץ. בישראל חיים כ-36,000 מבקשי מקלט מאריתריאה מתוכן כ-7000 הן נשים. ממשלת ישראל מכנה אותם " מסתננים" ו"עובדים זרים" והם אינם מוכרים כפליטים. לאריתראים, ולאריתראיות בפרט, אין גישה להשכלה, תעסוקה, או שירותי בריאות ורווחה מספקים. הנשים האריתראיות שבישראל, עברו מסע מסוכן דרך סיני על מנת להגיע לישראל. רבות מהן הוחזקו חודשים רבים במחנות עינויים ושוחררו רק לאחר תשלום כופר. רבות חוו אונס, אלימות קשה, ועינויים. עם הגיען לישראל, רבות מנשות הקהילה מתמודדות עם טראומות ושבירת התא המשפחתי המסורתי וחיות במצוקה רגשית ובמחסור. החוויות ממחנות העינויים בסיני רודפות אותן ואת הקהילה כולה.

גוש דן
באר שבע אוהבת חיות

באר שבע אוהבת חיות
באר שבע

עמותת באר שבע אוהבת חיות הינה עמותה ללא מטרות רווח המורכבת ממתנדבים בלבד, ופועלת כדי לשפר את המציאות הקשה של בעלי-החיים בבאר שבע ובסביבתה. העמותה קולטת אליה כלבים וחתולים מכלובי ההסגר העירוני וכן מהרחוב, מעניקה להם טיפול ומוצאת להם בתים חמים. בנוסף, לעמותה פעילויות ופרויקטים שונים ומגוונים, גם בתחום החינוך וההסברה.

באר שבע והסביבה