עמותות ורשויות בישראל | רוח טובה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 1337 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
מרכז להעצמה וקידום תעסוקתי - עיריית פתח תקווה

מרכז להעצמה וקידום תעסוקתי - עיריית פתח תקווה
פתח תקוה

המרכז להעצמה וקידום תעסוקתי הוקם ע"י המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף הרווחה של עיריית פתח תקווה על מנת לקדם את תחום התעסוקתי בעיר. המרכז נותן מענה לגברים ונשים בגיל העבודה, השתלבות בעולם התעסוקה , משמעה לעבור תהליך של שינוי . מרכז העצמה וקידום תעסוקתי יסייע לאדם בתהליך זה ,ע"י הקניית כלים ומיומנויות להשתלבות בתעסוקה תוך שימת דגש על צרכים ייחודיים של האדם והעלאת הביטחון והעצמה אישית –תעסוקתית . סל השירותים של המרכז יכלול בין היתר פגישות אינטק, יעוץ פרטני להכוונה תעסוקתית, סדנאות העצמה, מועדון תעסוקתי – חברתי , קבוצת פעילים חברתיים בנושא תעסוקה, תכניות וסדנאות המקנות כלים ומיומנויות להשתלבות בתעסוקה ו/או פתיחת עסק עצמאי, סדנת מחשבים, קורס עברית מדוברת וחיזוק הכתיבה והקריאה בעברית, קורס אנגלית בסיסית,

גוש דן
העמותה הישראלית לדיסאוטונומיה משפחתית

העמותה הישראלית לדיסאוטונומיה משפחתית
הרצליה

העמותה הישראלית לדיסאוטונומיה משפחתית הנה עמותת הורים הפועלת משנת 1983 למען חולי דיסאוטונומיה משפחתית ובני משפחותיהם בישראל. פעילות העמותה מתמקדת בפיתוח מענים הולמים, סנגור ומיצוי זכויות מול מערכות ממסדיות, וזאת למען היטיב עם החולים ובני משפחותיהם. מטרותיה המרכזיות של העמותה הן: - תמיכה וסיוע לחולים ומשפחותיהם בתחומי בריאות,רווחה וחינוך; - הפצת מידע על המחלה ומניעתה בקרבכלל האוכלוסיה; - פיתוח מחקר גנטי וקליני לטיפול במחלה; - תמיכה במרכזים המטפלים בחולים.

שרון דרומי
החברה למתנ

החברה למתנ"סים - עכו
עכו

רשת המתנסים בעכו נותנת מענה לילדי עכו בטווחי גילאים שונים. במתנס מתקיימות פעילויות לגיל הרך, בני נוער ומבוגרים.

גליל מערבי
עלם - תל אביב-יפו

עלם - תל אביב-יפו
תל אביב-יפו

עמותת עלם הוקמה במטרה לסייע לבני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל להיחלץ ממצבם ולמצוא את מקומם בחברה כבוגרים וכאזרחים תורמים, לעצמם, למשפחתם ולחברה הישראלית. העמותה מספקת מענה לרצף רחב של מצוקות בני נוער: החל מהתמודדות עם מצבי משבר אישיים של נוער נורמטיבי בגיל ההתבגרות, דרך נשירה ממסגרות לימודיות, קשיי קליטה, קשיים חברתיים, בעיות משפחתיות, בעיות זהות ושייכות, חשיפה והתמכרות לסמים ואלכוהול, שוטטות, אלימות, ניצול מיני, עבריינות ועד למצבי ניתוק קשים כגון עיסוק בזנות ודרות רחוב. עלם משמשת עבור בני הנוער במצבי הסיכון השונים כתובת אמיתית, המדברת אליהם בגובה העיניים ומסייעת בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה.

גוש דן
עמותת סיפורי חיים - ירושלים והסביבה

עמותת סיפורי חיים - ירושלים והסביבה
ירושלים

עמותת סיפורי חיים היא עמותת מתנדבים רשומה הפועלת על בסיס טהרת ההתנדבות ותרומות. כלל פעילויות העמותה המבוצעות עבור בני גיל הזהב מבוצעות בחינם. הפעילות ההתנדבותית דואגת לשיפור רווחתם, שינוי השגרה ומתן אוזן קשבת לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים ע''י תיעוד משותף של סיפור חייהם. תיעוד זה המבוצע על ידי העמותה, נותן חשיבות ומעניק במה לסיפורי חיים אנושיים ו"רגילים", סיפורים שמוסיפים עוד חלק בהיסטוריה של כולנו. התנדבות זו בשיתוף עם מתנדבים המתעדים את סיפורי החיים מנעים את זמנם ומעשיר את שעות הפנאי של האזרחים הוותיקים המעוניינים בכך, בנוסף דרך ההתנדבות נוצרים קשרים חברתיים חדשים.

ירושלים והסביבה
של

של"מ :שירות לאומי למבוגר - החברה למתנ"סים- ארצי
תל אביב-יפו

תנועת של"מ הינה תנועה עממית להתנדבות בקהילה שהוקמה ביוזמה משותפת של משרד החינוך והחברה למתנ"סים בתחילת שנת 2000. הוגה הרעיון ד"ר שלום קליין האמין שיעודה של התנועה הוא לממש את הפוטנציאל של ההון האנושי בחברה הישראלית ולהפוך את ערך ההתנדבות לאורח חיים. הטמעת ההתנדבות כנורמה חברתית בקרב ציבור הגמלאים תוך מימוש עצמי, מיצוי יכולות ורצף של עשייה חיונית.

גוש דן
ממעמקים- עמותת בנתיבי אודי

ממעמקים- עמותת בנתיבי אודי
הרצליה

תכנית "ממעמקים" פועלת במסגרת עמותת "בנתיבי אודי" ע"ר, עמותה שהוקמה לזכרו של אודי יהודה אלגרבלי שראה וכיבד כל אדם באשר הוא. העמותה פועלת במגוון תכניות חינוכיות וחברתיות לטובת חיזוק החברה הישראלית. התכנית מתמחה בליווי משפחות שכולות ואנשים שחוו אובדן של אדם קרוב ע"י מלווים מקצועיים. התוכנית מעניקה ליווי רגשי וייעוץ הורי מרחוק (וידאו, צ'ט, טלפון) ומאפשרת ייעוץ עם רב או עם מלווה רוחני- כל זאת ללא תשלום ובהתנדבות מלאה.

שרון דרומי
שכן טוב - ארצי

שכן טוב - ארצי
ירושלים

עמותת שכן טוב החלה כיוזמה מקומית של קבוצת צעירים ירושלמית שהחליטה לסייע למשפחה קשת יום בקניית מצרכי מזון לקראת שבת. מאז, כבר למעלה מ-20 שנה, התרחבה פעילות העמותה למגוון רחב של עשיה אליה נרתמים אלפי מתנדבים שתורמים מזמנם, מרצם וכספם. מטרת העמותה הינה סיוע לנזקקים וקידום אוכלוסיות חלשות בחברה - תוך עידוד צוותי מתנדבים לקיים פעילות התנדבותית מקומית, ובכך להגדיל את מספר ה"שכנים הטובים" שסביבנו. תחומי הסיוע של העמותה הינם חלוקת מזון וציוד חורפי למשפחות נזקקות, הפעלת מועדונים לנוער בסיכון ובתי קפה נודדים במסגרות שונות (בתי אבות, מקלטים לנשים, בי"ח פסכיאטריים וכיו"ב). ייחודה של העמותה הוא בכך שאין בה מקבלי שכר והיא מופעלת באמצעות מתנדבים שונים הממלאים את התפקידים הנדרשים לקיום פעילות העמותה, מהוועד המנהל ועד הפעילים בשטח. בעמותה פעילים מאות מתנדבים מכל גווני החברה ומכל רחבי הארץ.

ירושלים והסביבה
שווים בספורט - מיזם של משרד התרבות והספורט וג'וינט ישראל

שווים בספורט - מיזם של משרד התרבות והספורט וג'וינט ישראל
ירושלים

"שווים בספורט" הינו מיזם חדשני (פיילוט) בשותפות של משרד התרבות והספורט וג'וינט ישראל מעבר למגבלות בתמיכת משפחת הורביץ, לקידום מגוון הזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלות לעסוק בספורט מותאם בקרבת מגוריהם. המיזם כולל פיתוח מערך מקיף של הזדמנויות לעשיית ספורט עממי ותחרותי לאנשים עם מוגבלות יחד עם אנשים ללא מוגבלות בתשתיות אוניברסליות; הכשרת מאמנים; הנגשת תשתיות; שילוב אנשים עם מוגבלות באירועים עירוניים וארציים; שינוי עמדות של כלל הציבור; עבודה עם צוותי הרשויות המקומיות לעידוד שילוב והכללה; רכזים מתכללים שימומנו ע"י התכנית ויהיו כפופים למנהלי מחלקת הספורט העירונית.

ירושלים והסביבה
כלבלאב - קיבוץ יסעור

כלבלאב - קיבוץ יסעור
יסעור

מאז הקמת העמותה בשנת 2006, מעל ל-2500 כלבים ניצלו ומצאו בתים טובים. מטרת העמותה להציל כלבים נטושים, לשקם, לטפל ולמצוא בית מאמץ הולם לכולם! העמותה פועלת באיזור מטה אשר, משגב, כרמיאל, קריות, גליל תחתון ומערבי ובמקומות קרובים נוספים.

גליל תחתון