מה קורה מאחורי הקלעים בעמותת רוח טובה?
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

מה קורה מאחורי הקלעים בעמותת רוח טובה?

23 ינואר 2017

ספיר שלום עובדת בעמותת "רוח טובה", התחילה את דרכה כבת שירות במוקד העמותה, ויש לה הרבה מה לספר...

איך הכל התחיל

היי אני ספיר שלום, בת 21 מתל אביב. 

אני תמיד מספרת שכשפתחתי את דלת המשרד של רוח טובה, הרגשתי משב של אנרגיות טובות- אנשים מחייכים, משרד מעוצב יפה ונקי ואווירה נעימה. בריאיון לשירות לאומי הוסבר לי שהתפקיד כולל שיחות עם מתנדבים והשמתם במקומות התנדבות שונים בהתאם להעדפות וליכולות שלהם ובנוסף לקיים קשר רציף עם רכזי ההתנדבות. חוץ משלל המשימות שנשמעו לי סופר מעניינות גיליתי עוד סיבה למסיבה: המוקד מורכב כולו מבני שירות וכולם יושבים יחד באופן ספייס! זה לא שגרתי ובהחלט מוסיף המון לחוויה. 

איך הציעו לי שידוכים בטלפון

בין החוויות הרבות שצברתי היו גם כמה קוריוזים די משעשעים: היה בחור חוזר בתשובה שהתקשר וביקש להעביר שיעורי תורה בהתנדבות. לאחר שמצאתי לו התנדבות התקשרתי להתעדכן ואז הוא הוא שואל אותי: "ספיר מה קורה? אני עוד מעט מתחיל להתנדב אבל מה הסטטוס שלך?" בהתחלה לא הבנתי למה הוא מתכוון ואחרי שעתיים הוא התקשר שוב ושאל אותי אם אני פנויה לשידוכים...  

המתנדבת שלא מצאה מקום להתנדב בו בגלל נגישות

מלבד קוריוזים יש גם סיפורי הצלחה מעוררי התרגשות: יש לי סיפור על מתנדבת שהולך איתי הרבה מאוד זמן. ביום השני שלי בעמוהתה דיברתי עם מתנדבת בעלת נכות שסיפרה לי שהיא לא מוצאת שום התנדבות בגלל הנכות שלה. היא רצתה להתנדב עם מכורים לסמים, נערים בסיכון ואוכלוסיות עם רקע קשה, במטרה לייעץ להם ואף מקום לא היה נגיש. נשארתי מעבר לשעות העבודה וחיפשתי במשך שעות באותו הערב מקום שיכול להתאים לה. דיברתי עם עמותת יזהר ששמחו לעזור. חזרתי אליה מאוחר באותו יום ואמרתי לה בואי נתחיל, היא אמרה לי "וואו ספיר" והתחילה לבכות. אחרי שניתקתי את הטלפון נורא התרגשתי. פתאום אחרי כמה חודשים שהיא נורא רצתה להתנדב ולא מצאה מסגרת עזרתי לה למצוא את מה שחיפשה, זה היה אחד הדברים הכי מדהימים שקרו לי. 

יום מעשים טובים כל השנה

עשינו "יום מעשים טובים" במהלך כל השנה עם רכזת מירושלים. מצאתי לה מתנדב שהוא קבלן שיפוצים. הוא תכנן את השיפוצים לבתי האבות שהיא אחראית עליהם, אח"כ מצאתי לה את המתנדבים שיצבעו וישפצו ושיבצעו את התוכנית שהקבלן תכנן. אחרי שהפרויקט הסתיים היא אמרה לי: "ספיר את חייבת לבוא ולראות מה עשיתם פה, את חייבת לראות איך יום מעשים טובים קורה כל השנה." נוצר בין המתנדבים, שהגיעו במקור באופן חד פעמי, קשר יפהפה וארוך טווח. היא לקחה את הקשישים לים, הזמינה את המתנדבים לבוא איתם והמתנדבים שמחו להצטרף. היא כתבה לי מכתב תודה שאני שומרת קרוב לליבי: "תודה רבה לך, בזכותכם אני יכולה להקים את כל בתי האבות ולחדש אותם ולתת הרגשה טובה לקשישים שלי ולבני משפחתם."

ומה קרה בסוף

בהתחלה היה לי ברור שאני אעשה שנת שירות אחת ומיד אח"כ אתחיל ללמוד באוניברסיטה... אבל בגלל שהיה לי כ"כ מדהים, נשארתי עוד שנה, לא הייתי מסוגלת לעזוב! אני כבר מעל לשנתיים פה בתפקיד מנהלת פרויקטים של עמותות וארגונים בפרויקט "יום מעשים טובים"- פרויקט הדגל של עמותת רוח טובה. צברתי המון חוויות מיוחדות, ואני מאוד שמחה להגיע לפה בכל בוקר לעבודה, אז אם תשאלו אותי אני ממליצה בחום לעבוד בתחום שגם עושה טוב!