דבר היו"ר
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

דבר היו"ר

29 מאי 2016

רפי אלול מאמין שניתוב רוח הנתינה הישראלית לצרכי המגזר השלישי, יצעיד את החברה הישראלית לעבר עתיד מלוכד ומגובש יותר.


הערבות ההדדית בחברה הישראלית ידועה ברחבי העולם כולו ושורשיה נעוצים עמוק במסורת היהודית ואף באמרות חז"ל.
אם נחשוב על כך לרגע, מי מאתנו לא נקלע מתישהו לסיטואציה שבה נזקק באופן פתאומי לעזרת הזולת ומיד נעטף בעזרה ונכונות לסיוע, מקרב עוברי אורח במקום.
עמותת רוח טובה נסמכת על תחושת האחריות החברתית המאפיינת את החברה הישראלית ומהווה צומת דרכים, המנתבת את רצונם הטוב של יחידים וקבוצות, לטובת עשייה חברתית קהילתית וסביבתית. העמותה פועלת ללא לאות כל השנה וממקדת את מאמציה באיתור אפשרויות התנדבות לכל אדם או קבוצת אנשים, המעוניינים לעשות מעשה טוב.

מציאת הפעילות המתאימה למתנדב, מתאפשרת הודות לרשת קשרים ענפה שיצרה רוח טובה עם כ-5,000 עמותות וארגונים ללא מטרות רווח בישראל, אשר פועלים לקידום ערכים מהותיים בחברה הישראלית, ביניהם תמיכה בילדים נזקקים, סיוע לנשים השוהות במקלטים, עזרה לבעלי חיים נטושים ועוד. רוח טובה מעודכנת בכל עת בצרכי העמותות ופורשת את האפשרויות בפני הפונים, בהתאם להעדפותיהם האישיות, מקום מגוריהם, השעות הנוחות להתנדבות.

אני נרגש לשתף אתכם בעובדה כי מידי חודש גדל מספר הפונים לרוח טובה המחפשים אחר פעילות התנדבותית, וזאת- בין אם מדובר בהתנדבות חד פעמית, במשימות כמו אריזות מזון והפעלת ילדים או בפעילויות מתמשכות כמו חניכת בן נוער או ליווי קשיש באופן שבועי- פעילויות אשר עשויות להתפתח לקשר חזק ומשמעותי שימשך שנים.

נפלה בחלקנו הזכות לשמוע את תגובות המתנדבים המסופקים מעשייה חיובית משמעותית, לקבל את מחמאות מנהלי העמותות על כח האדם הנפלא המאפשר לממש פעילויות יוצאות דופן בעמותות וליהנות מפירות שיתוף הפעולה המרגש שנמשך שנים ארוכות.

אין לי ספק שהיד התומכת המושטת לעבר נציגי המגזר השלישי והעצמת היכולות של המתנדבים חדורי המוטיבציה, יכולים להצעיד את החברה הישראלית קדימה ולהפכה למגובשת, ערבה ומלוכדת יותר. חברי העמותה ואני מחויבים להגשמת היעדים והמטרות אשר הצבנו לעצמנו, ונמשיך לפתח את פעילות העמותה על מנת להשיג את אותן מטרות.

בברכה,

רפי אלול
יו"ר רוח טובה