דברים שעושים טוב בקיץ
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

דברים שעושים טוב בקיץ

20 יוני 2018

עמותת רוח טובה ריכזה עבורכם המון דברים טובים שאפשר לעשות למען אחרים הקיץ. אז בחרו את ההתנדבות שלכם והרשמו עוד היום!

כל הארץ:

מי? עמותת "אבני דעת" שם לו למטרה לשמח את הילדים שאיבדו אבא או אימא בשל תאונות, מחלות, פעולות איבה, מלחמות ישראל ועוד ולהעניק להם את הכוחות להתמודד עם היתמות ולגדול כאנשים בריאים, אופטימיים ומלאי שמחת חיים.
איפה? ארצי
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לחלוקת מתנות לילדים חולים המאושפזים בבית חולים איכילוב ותל השומר. ההתנדבות כוללת: הגעה לבית החולים ביום קבוע בשבוע, לקיחת המתנות מרכזת המתנדבים של העמותה, מעבר בין המחלקות והמיטות של הילדים, לשמח אותם, לדבר איתם, לשחק איתם ולתת להם את המתנות. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בתדירות של פעם בשבוע, בימים ושעות קבועים בהתאם לבית החולים. נדרשת התחייבות לחצי שנה.
למי מתאים? גילאי 15-30
למי לפנות? הודיה hodi5643@gmail.com

מי? "ויצו" הינה חברה ציוניות-הומניסטית שמהווה גם רשת מסגרות ארצית לגיל הרך.
איפה? ארצי
מה מחפשים? למעונות ויצו בכל הארץ דרושים מתנדבים להעברת הפעלה לילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה בתחומים שונים כגון: הקראת סיפור, תנועה, מוסיקה, משחק. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ושעות משתנים בהתאם למעון הספציפי. 
למי מתאים? גילאי 16+
למי לפנות? רכזים שונים ברחבי הארץ https://ruachtova.org.il/

 

אזור ירושלים:

מי? גן גילה הינו גן לילדים בגילאי 3-7 לקויי שמיעה. הגן מפעיל קייטנה בין התאריכים 01.07.18-31.07.18. 
איפה? ירושלים 
מה מחפשים? לקייטנה דרושים מתנדבים להעברת הפעלה לילדים בגיל הרך לקויי שמיעה בקייטנת הקיץ. ההתנדבות כוללת: הגעה לגן, העברת הפעלה לילדים בתחומים שונים, כגון: מוזיקה, ריקוד, אמנות ועוד. 
מתי? ההתנדבות יכולה להתקיים בימים ראשון עד חמישי בטווח השעות 7:30-13:30, למשך שעה אחת לפחות. ההתנדבות יכולה להתקיים באופן חד פעמי. 
מתאים ל: גילאי 16+
למי לפנות? רחלי zakenrk@gmail.com

מי? ארגון גמלאי עיריית ירושלים הינו ארגון המעניק מגוון פעילויות לגימלאי העיר. בין שאר הפעילויות, הארגון מפעיל מועדון עבור גמלאי העיר אשר מגיעים אליו במהלך השבוע לפעילויות שונות. 
איפה? ירושלים 
מה מחפשים? למועדון דרושים מתנדבים להעברת שיעורי מחשבים לגמלאים במועדון החברתי. ההתנדבות כוללת: סיוע בלימוד מחשב בסיסי לגמלאים במועדון החברתי, זיוע בלימוד הגמלאי בשימוש בטכנולוגיה המתחדשת, בין השאר יצירת קשר אישי עם הגמלאים ועוד. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-12:00. ההתחייבות לפרויקט הינה לכשישה מפגשים מינימום. 
מתאים ל: גילאי 15+
למי לפנות? יהודית gimla22@walla.com

 

אזור המרכז:

 מי? עמותת "איש לרעהו" פועלת בקרב עולי אתיופיה ביפו במטרה לסייע ולחזק את הזהות היהודית בארץ ישראל תוך חיבור למסורת בקהילה.|
איפה? תל אביב
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לסיוע ב"קייטנת גינות" בהעברת הפעלות לילדים בסיכון. העמותה מפעילה ב4 גינות ברחבי יפו פעילויות למען ילדים שנמצאים בגינות על מנת שהילדים לא ישוטטו ללא השגחה. ההתנדבות כוללת: הגעה לגינה הציבורית והעברת הפעלה (גם הפעלות מקצועיות, כמו קוסמות, ליצנות, יצירה, ספורט וכן הלאה), לשתף את הילדים, להזמין אותם ולשחק עימם
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 17:00-19:00, למשך שעה לפחות. בחופשות אפשר גם בשעות הבוקר בתיאום עם הרכזת. אין התחייבות לפרויקט.
מתאים ל: גילאי 14+
למי לפנות? שירה tenneshira@gmail.com

מי? עמותת אקים פועלת למען שיפור חייהם של אלה הסובלים ממוגבלות שכלית.
איפה? חולון
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לחונכות וליווי לילדים עם מוגבלות שכלית בקייטנות הקיץ שהעמותה מפעילה. מדובר בילדים שסובלים ממוגבלות שכלית, בגילאי 6-21. ההתנדבות כוללת: סיוע למדריכים ולצוות וליווי הילדים בפעילויות השונות.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בתאריכים 16-22.8.18, בימים א'-ה' בין השעות 8:00-14:00, למשך שעה אחת לפחות. אין התחייבות לפרויקט, וניתן להגיע לאחד מן הימים או לכולם, למשך כל שעות היום.
למי מתאים? גילאי 15+
למי לפנות? קרן kerend@akim.org.il

מי? עמותת לבבי למען הכלל פועלת למען שינוי בקהילה ומעורבות הדדית.
איפה? גבעת שמואל
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים למיון וסידור בגדים. ההתנדבות כוללת: הוצאת הבגדים שנתרמו מהשקים, לקפל, לסדר ולמיין אותם.
מתי? ההתנדבות מתקיימת במשרדי העמותה, בימים א-ש, בשעות גמישות, לשעה לפחות, בתיאום עם רכז ההתנדבות. ההתחייבות לחודשיים לפחות.
למי מתאים? גילאי 15+
למי לפנות? ליאור ezetov@gmail.com

 

אזור הדרום:

מי? בית אבות עירוני באר שבע מהווה בית חם ותומך לקשישים.
איפה? באר שבע
מה מחפשים? לבית האבות דרושים מתנדבים שיעבירו הפעלה/הרצאה לקשישי בית האבות. לבית האבות דרושים מתנדבים להעברת הפעלה או הרצאה לקשישים בבית האבות. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה או הרצאה לקשישים בהתאם ליכולת ורוח המתנדב/ת, בנוסף ניתן לקחת חלק ולהשתתף יחד עם הקשישים בפעילויות מטעם בית האבות. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 09:00-12:00 או 17:00-19:00 למשך שעה. אין התחייבות לפרויקט. 
למי מתאים? גילאי 16+
למי לפנות? רינה rinab74@gmail.com

מי? מרכז רב שירותים לעיוורים וכבדי ראייה הינו מרכז ייחודי המתמחה במתן שירותים שיקומיים, חברתיים ומקצועיים. 
איפה? אשדוד
מה מחפשים? למרכז רב שירותים לעיוורים וכבדי ראייה דרושים מתנדבים לחונכות אישית לילדים ובני נוער שהוריהם / אחיהם עיוורים. ההתנדבות כוללת יצירת קשר אישי, שיח משותף, משחק וטיול עם הילדים / הנערים. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים, אחת לשבוע למשך שעה ובתיאום עם הרכזת. ההתחייבות לפרויקט הינה לחצי שנה לפחות.
למי מתאים? גילאי 16+
למי לפנות? מעיין mayanco@ashdod.muni.il 

 

אזור הצפון:

מי? הסוכנות היהודית לארץ ישראל הוקמה בשנת 1929 כזרוע המבצעת של ההסתדרות הציונית העולמית.
איפה? חיפה
מה מחפשים? לסוכנות דרושים מתנדבים לליווי וחונכות חברתית לעולים חדשים. ההתנדבות כוללת מפגש עם העולים, יצירת קשר, ליווי, תמיכה וסיוע בתהליכי הקליטה בארץ. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בבית העולה או בכל מקום מפגש אחר שיקבע מולו, אחת לשבוע, בימים ושעות גמישים בתיאום עם העולה, למשך שעתיים לפחות. נדרשת התחייבות לחצי שנה. 
למי מתאים? גילאי 15+
למי לפנות? אסיה asyac@jafi.org

מי? בית הנוער של עמותת קדימה (6-18), מטפל בילדים ממשפחות מצוקה ומצבי סיכון.
איפה? קריית שמונה
מה מחפשים? במסגרת ההתנדבות המתנדבים מעבירים חונכות אישית ולימודית לילדים המטופלים בבית הנוער. ההתנדבות כוללת: לחנוך את הילד/נער באופן פרטני, לסייע לו בלימודים, לשמש לו כאוזן קשבת, יצירת קשר אישי וכדומה. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים א-ה בין השעות 14:00-18:30 לשעה וחצי. מינימום התחייבות לחודש אך עדיפות ליותר.
למי מתאים? גילאי 17+
למי לפנות? מתן kadimakt@gmail.com 

 

אזור השרון:

מי? בית אקשטיין הינו הארגון הגדול והמוביל בארץ את תחום מתן השירותים לאנשים מיוחדים. הארגון מפעיל את הוסטל משה דיין בכפר סבא לנוער וצעירים בין הגילאים 17-28 בעלי אוטיזם בתפקוד בינוני-גבוה.
איפה? כפר סבא 
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לחונכות אישית לצעירים עם צרכים מיוחדים. ההתנדבות כוללת: ישיבה פרטית עם אחד הדיירים, יציאה לטיולים, מתן אוזן קשבת, יצירת קשר אישי וכו. ניתן לבלות בתוך ההוסטל או בחוץ. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימי א-ה, בין השעות 16:00-19:00, וימי שישי ושבת בשעות גמישות, פעם בשבוע/יים, לשעה לפחות. יש התחייבות לארבעה חודשים לפחות.
מתאים ל: גילאי 15+
למי לפנות? עופר ofer.w@b-e.org.il

מי? עמותת "חדרה אוהבת חיות" פועלת למען כלבים נטושים ומתמקדת במציאת בתי אומנה ובעלים מאמצים לכלבים.
איפה? חדרה
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים להוצאת כלבי הכלבייה לטיול. במסגרת ההתנדבות המתנדב יאכיל את הכלב, יטייל איתו באזור וינקה לו את הכלוב. 
מתי? ניתן להגיע בימים א-ה, בין השעות 9:00-11:00 או 16:00-18:00, בימי ו' בין השעות 12:00-16:00, ובימי שבת בין השעות 15:30-18:00, למשך שעה. לפני תחילת ההתנדבות המתנדב יעבור הכשרה קצרה. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? גילאי 16+
למי לפנות? ורד haderapets@gmail.com 

 

אזור השפלה:

מי? אלו"ט האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם היא ארגון ללא מטרות רווח המאגד בתוכו הורים הפועלים למען ילדיהם, אנשי מקצוע ואנשי ציבור. 
איפה? רחובות
מה מחפשים? כחלק מפעילותה אלו"ט מפעילה את אלוטף- המשמש מעונות יום שיקומיים לילדים בגיל הרך(גילאי שנה וחצי-שלוש). למעון דרושים מתנדבים להעביר הפעלות בגן לילדים האוטיסטים. הפעלות לדוגמא : הכנת כדורי שוקולד, תיאטרון בובות, שיעור מוזיקלי ועוד. 
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ו בין השעות 9:00-11:00. אין התחייבות לפרויקט. 
למי מתאים? גילאי 15+
למי לפנות? שושי shoshi144@walla.co.il