ים, חברים ו...מתנדבים!
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

ים, חברים ו...מתנדבים!

21 יוני 2016

איך מוצאים פעילות שוברת שגרת קיץ שבה פוגשים אנשים חדשים, מחזקים את הכישורים האישיים ומסבים אושר גדול לאנשים חביבים או לבעלי חיים? ואם תהיתם- במקרה הזה לא תצטרכו דרכון או גישה ל- Wifi. בקיצור- אם אתם מחפשים פעילות ערכית ומיוחדת לימי הקיץ הכתבה הזאת ממש בשבילכם!

עם היד על המקלדת- כמה פעמים בשנה האחרונה עשיתם לייק לתמונה של אדם שעשה משהו טוב למען בעל חיים שמצא משוטט ברחוב? או אולי שיתפתם קריאה לעזרה של חבר לפייסבוק שהעלה פוסט נוגע לב על כלב שמועמד לאימוץ? ומתי יצא לכם לפרגן באופן וירטואלי לסלב שתרם מעצמו והלך לשמח ילדים בבתי חולים? אם נשארתם איתנו עד כה- כנראה שהפרגון שלכם ברשת הוא דבר שמתרחש לא מעט!
אז כיוון שהטוב מדבר אליכם, מה דעתכם למתוח את גבולות העשייה החיובית אל מעבר למסך השטוח?

החופש הגדול מספק הזדמנות מצוינת בשביל לעשות פעילויות שוברות שגרה ולתת מעצמו למען מטרות חשובות וטובות, דברים שבדרך כלל אנחנו כל כך רוצים לעשות אבל פשוט לא מגיעים אליהם :(
אז איך אפשר לעשות טוב? ההנה כמה עצות מדליקות שיתנו לכם רעיונות לפעילויות קיציות חיוביות, שוברות שגרה ובעיקר מעצימות. אז קדימה- למה אתם מחכים?

 עושים טוב לבעלי חיים ברחוב- כולנו יודעים כמה חם בקיץ הישראלי ורובינו כבר מורגלים לכך שבמשך שלושה חודשים מחיינו אנחנו נכנסים לשגרה שבה המזגן הופך לחבר הכי טוב שלנו ואם אנחנו נפרדים ממנו, זה רק לטובת מאגר מים צונן שיכול להוריד את טמפרטורת הגוף. ועכשיו חישבו על בעלי החיים מחוסרי הבית שנאלצים לשרוד את החודשים הלוהטים האלה ברחוב שהם מחפשים אחר ברז דולף או שלולית מזגן שתוכל להרוות את צמאונם.
אז מה עושים? יוצאים לסיור שכונתי ומפזרים מיכלי פלסטיק עם מים שיוכלו לשמש את בעלי החיים הצמאים בכל עת.

משמחים את בעלי החיים במכלאות- במכלאות העירוניות נמצאים כלבים וחתולים שמחפשים גם בקיץ אחר בית חם ואוהב ובינתיים נהנים מאדיבותם של מתנדבים מקסימים שמגיעים לטפל בהם, להוציא אותם לטיול לשחק ועוד. אגודת צער בעלי חיים מחזיקה בעשרות מתקנים כאלה ושמחה לארח מתנדבים אוהבי חיות למשימות השונות. בתל אביב למשל ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 8:00-20:00, בימי ו' בין השעות 8:00-14:00 ובימי ש' בין השעות 11:00-14:00. המתנדבים יצטרכו להגיע להדרכה חד פעמית ביום ראשון או רביעי בשעה 16:00 ולאחר מכן יתחילו את ההתנדבות. 
אז מה עושים? פונים במייל ל- yanivspca@gmail.com וכותבים לו על רצונכם להגיע להתנדבות.

משמחים סבים וסבתות בבתי אבות- אין כמו החיבוק של סבתא או סבא! חיבוק גדול חם ואוהב, שנותן לשני המחובקים כח לעבור את כל היום במצב רוח טוב! ברחבי הארץ קיימים המון בתי אבות המאכלסים קשישים בכל הגילאים. חלק מהשוהים בבתי אבות זוכים לביקורים תכופים של בני משפחה ונכדים אך לא לכולם יש תמיד אורחים שבאים לבקר והם שמחים מכל ביקור של אדם שיכול להגיע ולבלות במחיצתם!
אז מה עושים? כאן אתם נכנסים לתמונה! עמותת רוח טובה מציעה עשרות הזדמנויות התנדבות בבתי אבות ומחברת בין בני נוער שרוצים לבקר קשישים לבין המקומות שישמחו לארח אתכם. אגב, אם אתם טובים עם גיטרה, בזמרה או יש לכם כל כישרון אחר תוכלו להנעים את זמנם של השוהים בבית הבאות בפעילות משמחת ומעלת מורל! אז השאירו פרטים בטופס הבא  ואנחנו נחבר אתכם למקום המתאים.

יוצאים לטבע ומצילים מזון- מידי שנה מצליחה עמותת "לקט ישראל" להאכיל אלפי משפחות ישראליות והיא מסייעת לנזקקים ע"י הצלת ואיסוף מזון וחלוקתו למשפחות הנזקקות. האיסוף נעשה באמצעות קטיף ירקות עבור נזקקים המתקיים במושב נהלל בעמק יזרעאל, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00-16:00.
אז מה עושים? אם קטיף של ירקות טריים מהשדה מדבר אליכם אתם מוזמנים לפנות במייל למירית: Volunteer@leket.org. ניתן להגיע לשעתיים ויותר. 

 

מעוניינים להתרשם מעוד הרבה הצעות מלהיבות באזרו מגוריכם, עם ילדים, קשישים, או בעמותות שונות? השאירו פרטים עוד היום באתר שלנו או התקשרו 9093* ואנחנו נדאג לפעילות מעניינת וערכית בשבילכם!