התנדבות ועשיית טוב מעצימה עובדים בתקופת הקורונה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

התנדבות ועשיית טוב מעצימה עובדים בתקופת הקורונה

6 אפריל 2020

7 דרכים יצירתיות לארגונים כיצד להעצים את עובדיהם ואת הקהילות שלהם בימי הקורונה

 

בימי משבר, העצמה אישית וקהילתית נדרשת במנות גדושות. לצד ההסתגרות  ולאור המצב הקשה הפוקד את כולנו כחברה וכל אחד ואחת מאיתנו באופן אישי, חוסר הוודאות גדל ורמת הסטרס עולה. 
הקשר הקהילתי והקבוצתי מאפשר לנו להיות חלק ממשהו גדול יותר ולהיטיב עם אחרים ועם עצמנו בו זמנית.
אז מה אפשר לעשות?

1.הדריכו סמינר דיגיטלי

נצלו את הזמן שיש לכם כדיי להעניק בהתנדבות מהידע שלכם לקולגות, לחברים ולכל מי שרוצה. המשבר העולמי מעלה הרבה סימני שאלה ומסתמן שידרוש התארגנות מחודשת בדרכים רבות. יש לכם מה לתרום בנושא? עשו זאת ותרמו מהידע שלכם לכל המעוניינים וגם תמלאו את עצמכם בעשייה משמעותית עבור עצמכם ועבור הזמנים הללו.

2.יש לכם בחברה מחשבים ישנים שאינם בשימוש? זה הזמן לתרום אותם

בימים אילו קהילות רבות מסתמכות על העולם הוירטואלי: בני הגיל השלישי מרגישים בודדים יותר מתמיד, ילדים נאלצים ללמוד באינטרנט ואנשים באופן כללי שומרים על קשר רק בדיגיטל. ישנם המון קשישים וילדים מאוכלוסיות מוחלשות ללא מחשב בבית. אם יש לכם במחסני החברה מחשבים שאינם בשימוש זהו זמן מצויין לתרום אותם לאוכלוסיות הנזקקות להם כרגע יותר מכל. תוכלו לפנות לרווחה ברשות המקומית שלכם או לפנות אלינו ברוח טובה ואנחנו נקשר אתכם עם הגורמים המתאימים:

3.יש לכם תחביב? שתפו אותו עם אחרים!

אם אתם צלמים חובבים, מתרגלי יוגה או מדיטציה, מציירים בזמנכם הפנוי, חובבי אפייה ובישול או כל דבר אחר...זה זמן מצוין לצלם וידאו שלכם, LIVE בפייסבוק, או לכתוב מאמר, בו אתם משתפים את הקולגות שלכם והקהילה שלכם בדרכים בידע חדש. הידע הזה עשוי להיטיב עימם בימים אלו, לאפשר להם להעסיק את ילדיהם ולפתוח עבורם עולם חדש.

4.סדר פסח בארון ובבית

זמן מעולה לעשות ניקוי לא רק לראש גם בארון, יש לך צעצועים שלא משתמשים בהם יותר? ספרים שסיימתם לקרוא, משחקי קופסא שאין מי שישחק בהם יותר? קחו קופסא והפכו אותה לקופסאת נתינה, שימו לב שאתם שמים בה דברים שבאמת ראויים לתרומה, מוזמנים להדביק עליה שלט מתאים והעבירו אותה לעמותה רלוונטית, מוזמנים להתייעץ עימנו ברוח טובה למי כדאי להעביר.

5.מה באמת רציתם לעשות ולא עשיתם אף פעם?

שינויים שנכפים עלינו הם זמן מצוין עבורנו לחשוב מה עדיין לא הגשמנו עבור עצמנו. אז נכון שכרגע יכולת התנועה שלנו מוגבלת והרבה מהחלומות לא ניתנים להגשמה אבל זהו זמן מצוין בהחלט לחשוב ולרשום לעצמנו מה בדיוק אנחנו רוצים ולא עשינו מעולם? זמן מצויין להתחיל לחקור על הנושא באינטרנט, למצוא קשרים רלוונטיים ולהתייעץ איתם טלפונית ועוד..לעיתים, גם הצעד הראשון ביותר אל עבר הגשמה מעניק לנו אנרגיה מחודשת בגוף ומחולל שינוי בתוכנו. חברת IBM פתחה את כל מערך העשרה ולמידה שלה לקהל הרחב בתקופה זו- מוזמנים להיכנס ללמוד מהתכנים, ואולי לפתח משהו כזה גם בחברה שלכם J

6.רציתם ליזום פרויקט התנדבותי ולא יצא? זה הזמן לתכנן אותו!

יצא לכם לחשוב על מיזם התנדבותי אותו תוכלו להרים יחד עם קולגות שלכם עבור אחרים? שוחחתם על כך במסדרונות החברה וזה נשאר בגדר רעיון? זהו זמן מצויין לחשוב ולתכנן! תוכלו ליזום שיחת ועידה עם הקולגות שלכם ולחשוב יחד איך אתם יכולים להעניק דבר מה משמעותי בתחום הידע שלכם ולאיזה קהילה תרצו להעניק זאת.

7.עושים טוב עם כל המשפחה!

אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור הורים לילדים קטנים בימים אילו הוא כיצד להעסיק אותם במהלך היום, במיוחד כאשר אתם צריכים להתרכז בעבודה מהבית. זוהי הזדמנות מצוינת להעצמה משפחתית ואישית עבור ילדכם. זמנו את כל בני המשפחה לפגישה בסלון ופתחו בסיעור מוחין: מה יש לכל אחד לתרום? מה הוא חולם לעשות? למי הוא רוצה לעזור? כיצד ניתן להגשים  את כל היכולות שלכם יחד בימים אילו? באופן הזה תייצרו יוזמה שהיא לא רק מגבשת משפחתית ומעניקה עיסוק לילדכם אלא גם מעצימה כל ילד וילדה בתחומים המעניינים אותם. הנה לכם לינק לרעיונות לחודש מלא בכל טוב.