דרכים יצירתיות להתנדבות עובדים
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

עובדי חברת BMC מכינים עציצים בהתנדבות

דרכים יצירתיות להתנדבות עובדים

6 נובמבר 2019

יש אינסוף דרכים מהנות להתנדבות עובדים, אנחנו כאן כדי לעזור לכם בכך

"אנחנו 20 עובדים, רוצים להתנדב עם קשישים, רוצים לעשות משהו מיוחד, מה אפשר לעשות??"
"קשה לנו להוציא את העובדים מהמשרד להתנדב, האם אפשר להתנדב בתוך המשרד??"
"הצוות שלי רוצה לצאת מהמחשב, להפשיל שרוולים ולהרגיש עשייה התנדבותית בידיים, אנו רוצים פרויקט משמעותי..."

נשמע לכם מוכר? בכל יום, אנו מקבלים פניות מחברות עסקיות עם בקשות מיוחדות וייחודיות שמחממות לנו את הלב!  לכל בקשה ניתן לפתח רעיון. ואנחנו תמיד שמחים לחשוב ביחד על דרכים יצירתיות ואפקטיביות להתנדבות.
קיבצנו עבורכם כמה פרויקטים התנדבותיים משמעותיים בהם חברות עסקיות לקחו חלק בתקופה האחרונה. פרויקטים שנרקמו עם אנשים יצירתיים, עובדים נמרצים ונציגי עמותות מרגשים ומארחים מדהימים!

אז איך מתנדבים בתוך המשרד עצמו?
יש לכם חלל גדול במשרד? מטבח או אולם כנסים? בעזרת צוות ייעודי, הופכים את החלל לפס ייצור התנדבותי. רעיון מקסים שיושם לאחרונה בחברת BMC, כלל בתוכו צוות עובדים שהפך ברגע לצוות מתנדבים במפעל בפס ייצור עציצים אותם תורמים למטרה שהחברה בחרה.
ההתנדבות התקיימה בשיתוף עם "עציץ טרי" – עסק חברתי המעסיק אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומייצר עציצים מיוחדים. העציצים המעוצבים שהוכנו ע"י העובדים נתרמו  לאחר מכן לעמותת "עמיחי - לחיות בשוויון עם השוני".

אפשר לייצר מוסיקה בהתנדבות?
כן!  
חברת ג'יי פי מורגן בחרה לקחת חלק בבניית גינה מוסיקאלית עבור ילדי ונערי בית הספר ביאליק רוגוזין בתל-אביב בשיתוף החברה להגנת הטבע.  ילדי בית הספר הם ברובם ילדי פליטים ומבקשי מקלט שחיים בסביבה דלת אמצעים. המטרה הייתה  למצוא דרך להפוך את הגינה לאטרקטיבית ונעימה שתמשוך את הילדים אליה. עובדי ג'יי פי מורגן הפשילו שרוולים לבניית גינה עם אלמנטים שניתן לנגן עליהם, ובכך להעניק סביבה צבעונית ומוסיקאלית לילדי בית הספר. 

עושים את השכונה
עמותת "איש לרעהו" פועלת בקרב עולי אתיופיה ביפו במטרה לסייע ולחזק את הזהות היהודית בארץ ישראל תוך חיבור למסורת בקהילה. במסגרת האחריות החברתית של עובדי חברת אפספלייר, הם חברו ל"איש לרעהו" באמצעות השידוך של עמותת 'רוח טובה', והתגייסו להתנדב באחת השכונות של קהילת עולי אתיופיה. ביחד עם הקהילה העובדים המתנדבים צבעו ושיפצו כניסה לבניין בתקווה לייצר אווירה נעימה חיובית, ובעיקר ליצור תחושת אכפתיות וחיזוק הקהילה. העובדים בנו פינות ישיבה ואדניות עם עציצים כדי ליצור אזור ישיבה נעים לשכנים. אנו מחכים לצוותים נוספים להצטרף לעשייה התנדבותית עם הקהילה ביפו.

נשמח לעזור גם לכם למצוא דרך יצירתית להתנדבות עובדים. צרו איתי קשר במייל: kerenl@ruachtova.org.il
קרן לביא, מנהלת מחלקת התנדבות לעסקים, עמותת 'רוח טובה'.