4 סיבות טובות להשקעה בהתנדבות עובדים
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

4 סיבות טובות להשקעה בהתנדבות עובדים

6 אוגוסט 2019

כיצד תיתנו ערך מוסף לעובדים

הידעתם? חברות עסקיות בארה"ב מוציאות 160 מיליארד דולר בשנה על תכניות להדרכת והכשרת עובדים. אך לפי המגזין Harvard Business Review, למרות ההשקעה הגדולה הזאת, מנהלי החברות חשים כי התכניות האלה אינן מניבות שינוי משמעותי.
מה שכן יכול להוביל לשינוי משמעותי בהתנהגות העובדים הוא התנדבות תאגידית. חברה שמהווה דוגמא מצויינת לכך היא חברת Mars Incorporated, היצרנית של מותגים כגון ריגלי, אם אנד אם ומותג המזון לכלבים פדיגרי. מארס מייחסת חשיבות רבה לתכניות ההתנדבות של עובדיה. אחת התכניות שהחברה מציעה היא תכנית ההתנדבות של מארס (Mars Volunteer Program) או בקיצור MVP.

"אנו רוצים לשתף כמה שיותר עובדים בתכנית הזו", אומרת קלי מק'גרייל ממחלקת התקשורת התאגידית במטה העולמי של מארס. החברה מממנת עד 16 שעות בשנה לעובדים המתנדבים בקהילה.
בנוסף ליציאה להתנדבות על חשבון שעות העבודה שמיושם על ידי חברות נוספות, מארס מפעילה תכנית של שגרירי התנדבות.

 ואלה הן 4 הסיבות שבגללן כדאי להשקיע בהתנדבות עובדים לפי חברת מארס:

1. שיתוף פעולה טוב יותר

 הגברת שיתוף הפעולה בין חברי הצוות, היא אחת הדרכים שבהן תכנית ההתנדבות של מארס  משפיעה על חברי הצוות.

שיתוף הפעולה משתפר כאשר אנשים בוטחים יותר אחד בשני, והזדמנויות להתנדבות הן דרך נהדרת לחיזוק האמון ההדדי בין העובדים.

"הקסם מתחולל בתכניות אלו כאשר מכנסים יחד חבר'ה מרקע שונה ובני דורות שונים", אומרת אנט איטקנהיד, מנהלת בכירה למעורבות קהילתית גלובאלית במארס. "כך נוצרות הזדמנויות ליצירת קשרים הדדיים ברמה האנושית שאינן קיימות בסביבה המשרדית", מציינת לייסי ריינהרדט, מנהלת למידה של בית החולים לחיות מחמד באנפילד.\

2. מודעות עצמית גבוהה יותר

צוות של שגרירי  מארס בילה במהלך חודש אוקטובר האחרון בניו אורלינס שבלואיזיאנה בפעילויות התנדבותיות בבית החולים לחיות מחמד באנפילד. מארס שמה גדש על בריאות ותזונה של חיות מחמד. השגרירים תפעלו את כל המרפאה – החל מניהול מרפאה וטרינרית בחינם וכלה בתכניות חינוכיות בבתי הספר המקומיים.

אחת המשתתפות במסע, ד"ר אנדריאה סנצ'ז, סיפרה לי כיצד המסע עזר לה להכיר את עצמה טוב יותר. "המסע עזר לי להיות מודעת יותר לעצמי במערכות היחסים שלי עם אחרים, בעיקר במצבי לחץ עם מעט שינה ובתנאים קשים".

מודעות עצמית גדולה יותר אינה רק תחושה אישית הנובעת מחוויית ההתנדבות, אלא גם משפיעה ישירות על תהליכי קבלת החלטות, תיאום וניהול קונפליקטים

3. השפעה על ההכנסות

הזדמנות להתנדבות נותנת ערך מוסף הרבה מעבר לתחושה טובה של העובד.  עובדים המשתתפים בתכניות אלו הופכים לעתים קרובות למחוברים יותר לעבודתם היומיומית, והחיבור הזה משפיע באופן ישיר על רווחי החברה.

ג'ולי קלוגייג' עומדת בראש  Team4Tech, ארגון ללא מטרות רווח המתמקד בחיבור בין חברות טכנולוגיה גדולות לבין מלכ"רים ברחבי העולם. הם מוציאים עובדים מחברות כגון Adobe ואינטל לסיורים במקומות שונים ברחבי העולם, כמו קוסטה ריקה ודרום אפריקה, במטרה לספק למלכ"רים את התמיכה הטכנית לה הם זקוקים כדי לשגשג.

קלוגייג' הדריכה במספר פרויקטים  כאלה ברחבי העולם, והייתה עדה לרווחיות לארגון שאותה הוסיפו המשתתפים בפרוייקטים. "העלות של השקעה לצורך גיוס ושמירת עובדים הנה נמוכה ותועלתה גבוהה מאוד", היא מציינת שההשקעה הקטנה בתכנית התנדבות תאגידית יכולה לחסוך לחברה אלפי דולרים בשמירת עובדים בלבד.

4. מה חשוב לבני דור ה-Y

בתחילת השנה פרסמה חברת גאלופ סקר מקיף שהתמקד בבני דור ה-Y. מהסקר עולה כי כמחצית מבני דור זה מתעניינים בדברים נוספים מעבר לשכר כאשר הם מחפשים עבודה חדשה, והזדמנויות לצמיחה ולהתפתחות עומדות בראש סדר העדיפויות שלהם.

המשמעות של זה עבור מעסיקים היא ייצור שיטות חדשות למחוברות עובדים.

דור ה-Y מחפש הזדמנויות לתרום לחברה בדרכים מוחשיות. דוח 2015 Millenial Impact מעיד כי 77% מבני דור ה-Y מעדיפים לתרום את כישוריהם מאשר את כספם. "דור הזה הוא בעל מניעים מאוד אלטרואיסטיים, אומרת ד"ר סנצ'ז, "הם פשוט רוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר מכפי שמצאו אותו".

 

הכתבה תורגמה מאתר פורבס העולמי. לכתבה שפורסמה באנגלית ליחצו כאן.