5 היתרונות הבולטים שיש בהתנדבות
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

ההתנדבות עושה אתכם מאושרים

5 היתרונות הבולטים שיש בהתנדבות

29 ינואר 2019

מתי הייתה הפעם האחרונה שהתנדבת? איך זה הרגיש? אם התשובה לשאלה האחרונה היא חיובית, אתם מיושרים עם כמות ההוכחות העצומה שמצביעה על כך שיש יתרונות מדהימים בהתנדבות. היתרונות מרחיקי-הלכת של ההתנדבות יכולים להשפיע בצורה חיובית על כל רבדי החיים, מבריאות פיזית, ועד למציאת מקום העבודה הבאה שלך. אותם האנשים שמעניקים באופן חופשי ובחינם מזמנם ומרצם למען אחרים, משפיעים על חייהם כמו גם על חייהם של אחרים.

אומרים שלתת זה בעיקר לקבל, אלו חלק מהיתרונות שאנו מקבלים מעשייה למען האחר:

1. התנדבות עושה אותך מאושר

עובדה: מחקר BMC Health משמת 2013 מראה כי התנדבות קשורה בהורדת סימפטומים שונים של דיכאון, ובהעלאת שביעות הרצון של האדם מחייו המלווה בתחושת Well Being.

עשיית טוב: ממצאי מחקר זה מיושרים עם המושג "התעלות העוזרים" שפסיכולוגים הטביעו כדי לתאר את תחושת השמחה שלאחריה גם באה רגיעה גדולה, וזאת בזכות מעשה טוב שעשית.

 

2. התנדבות טובה לגוף שלך

עובדה: מחקר שנערך על ידי Carnegie Mellon, מצא כי 200 שעות התנדבות בכל שנה עמדו ביחס ישיר עם רמת לחץ דם נמוכה יותר שנמדדה בקרב מתנדבים.

עשיית טוב: בהתנדבות יש את הפוטנציאל להגביר את הפעילות הפיזית של אנשים, ולהניע אותם לפעולה ולאינטראקציה, דבר שמוביל לזרימת דם טובה יותר ולתנועה. 

 

3. התנדבות עוזרת לך להשיג עבודה

עובדה: סקר מטעם Time Bank UK שנערך בקרב עסקים מובילים, הראה כי 73% מהם יעדיפו להעסיק אדם שהתנדב בעבר לעומת אדם שלא התנדב בכלל.

עשיית טוב: התנדבות יכולה להעניק לך הזדמנות לנסות משהו חדש, או לצבור ניסיון בתחום חדש, בזמן שאתה נותן חזרה לקהילה.

4. התנדבות שווה כסף

עובדה: שווי זמן התנדבות כפי שנאמד בשנת 2013, עומד על 22.5 דולר לשעה.

עשיית טוב: האומדן הזה משכלל גם את התרומה העצמה שמתנדבים מעניקים לארגוני צדקה, בכך שהם מסייעים להם להוריד עלויות תוך כדי שהם פועלים למען מטרת הארגון

 5. התנדבות בגיל צעיר יוצרת מבוגרים עם יותר נתינה

עובדה: מבוגרים שהתחילו להתנדב בגיל צעיר צפויים פי שניים להתנדב, לעומת מי שלא התנדב בגיל צעיר.

עשיית טוב: בעוד שהתנדבות זה דבר טוב בכל גיל, חשיפת ילדים לחשיבות שיש במתן סיוע לאחרים תעניק להם בסיס איתן של נתינה, שיישמר ויוביל אותם גם בבגרותם.

  • בשיתוף עם GOODNET - פורטל המעודד עשיית טוב באמצעות סיפורים מעוררי השראה מרחבי העולם.
  • לקריאת הכתבה באנגלית לחצו כאן.