תחביב שכולו טוב
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

תחביב שכולו טוב

10 יוני 2018

בחיים העמוסים שלנו, בהם רובינו מושקעים רוב הזמן בעבודה ובמשימות שונות שהחיים מציבים, כייף להתחבר דווקא לתחביב נושן, שנדחק הצידה. ההתנדבות מאפשרת לכם להחיות מחדש משאלות שכבר שכחתם ואפילו לגרום לאחרים ליהנות מכך.

לכל אחד מאיתנו, אפילו אם זה מתחבא עמוק בתוף הגוף, יש איזו פנטזיה להגשים. משאלה קטנה כמוסה, חלום ילדות ראשוני כזה או סתם משהו שנדחק הצידה כי החיים קוראים אותנו לסדר. משהו שהיינו רוצים לעשות או להיות אבל בחרנו אחרת או שנכנסנו למערבולת של עבודה, זוגיות, ילדים, לימודים, משפחה, חברים. אז קחו רגע נשימה, תתחברו למה שהייתם רוצים להיות או לעשות, ותחליטו להפוך את המשאלה הזו לתחביב. לא צריך להירשם ללימודים, לשנות מקצוע ולהיות קיצוניים, רק לבחור התנדבות לפי משאלת הלב שלכם. זה יעשה טוב לסביבה, ישפיע לכם על מצב הרוח כתרפיה נפשית וגופנית וימלא לכם את המצברים.

התחביב: מאסטר שף

מי אתם? הסתובבתם לסבתא תמיד בין הסירים במטבח, גם כשהיא צעקה שאתם מפריעים. אתם תמיד מתנדבים להביא עוגה כשמבקשים. אתם מקבלים מחמאות על כל מה שאתם מכינים וידועים בחבר'ה בתור השפים. אתם עוקבים באדיקות אחרי כל תכנית בישול ובלוגים קולינאריים. אתם חוזרים מיום עבודה ולא עייפים גם עד השעות הקטנות של הלילה כי נתקלתם במתכון חדש לממולאים.

איפה מתנדבים? מבשלים ארוחות למען נשים בעמותת "החצר הנשית" המשמשת מקום מוגן ומרחב ציבורי נשי המיועד לנשים ולנערות. ההתנדבות כוללת ארגון הדברים לקראת הארוחה ובישול ארוחה בעזרת המצרכים הנמצאים במקום. לפרטים נוספים.

מבשלים ארוחות צהריים חמות לנוער בסיכון בבית הנוער של עמותת קדימה המטפל בילדים ממשפחות מצוקה ומצבי סיכון. ההתנדבות כוללת קבלת הילדים והנערים, סיוע בשיפור ובישול הארוחה, הגשת הארוחה עם יחס חם ומכל הלב. לפרטים נוספים.

התחביב: סופר נני

מי אתם? אתם מתים על ילדים והחברה שלהם עדיפה לדעתכם לפעמים על פני מבוגרים. ילדים תמיד רוצים בקרבתכם גם אם הם לא מכירים אתכם. כולם אומרים לכם שנולדתם להיות אימא ואבא. שקלתם ללמוד חינוך כי זה בוער בדמכם אבל חששתם. יש לכם המון סבלנות.

איפה מתנדבים? מתנדבים לתכנית של עמותת ויצ"ו "שעה טובה עם כל ילד" – חונכות אישית וליווי ילדים בסיכון, בעלי חסכים רגשיים ובעיות התנהגותיות, במטרה לשקם את האקלים בבית הספר ולצמצם אלימות. המפגשים כוללים משחק, יצירה, הקראת סיפורים ופעילויות אחרות ומהנות תוך הענקת כתף תומכת ואוזן קשבת. פרטים נוספים 

מעבירים הפעלות, חוגים וסדנאות במגוון תחומים כגון: ספורט, יצירה, אמנות, גינון, מוזיקה ועוד תחומי עניין לפי הצעה, לילדים בעלי מוגבלות שכלית במועדונית עמותת "צ'יימס ישראל" המעניקה שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים. פרטים נוספים

התחביב: בתיה עוזיאל

מי אתם? אתם יכולים לקפל חיה מכל חתיכת נייר. אתם משרבטים במחברת בזמן שכל יחת טלפון או פגישת עבודה. תמיד אמרו לכם שיש לכם ידיים טובות. רציתם ללמוד אמנות אבל לא חשבתם שזה מקצוע לחיים. כשיש יומולדת אתם מכינים את הקישוטים לבד. חוברת צביעה בשבילכם היא כמו ספר טוב.

איפה מתנדבים? מסייעים למדריכה בחוג ציור לילדים במתנ"ס "שקמה" המפעיל מגוון רחב של חוגים וקורסים לילדים. מסייעים למדריכה המעבירה חוג ציור לילדים בגילאי 4-10. ההתנדבות כוללת הגעה למתנ"ס, היכרות עם הילדים, סיוע בחלוקת חומרים וציוד, סיוע בארגון החומרים, עזרה בגזירות, הדבקות וכו'. לפרטים נוספים.

מעבירים הרצאות וחוגים לניצולי שואה בעמותת עמך שמעניקה טיפול נפשי, תמיכתי וחברי לניצולי שואה ובני משפחותיהם. ההתנדבות כוללת הגעה לאחד מהמועדונים החברתיים-טיפוליים והעברת חוג או הרצאה בנושא יצירה, ציור, אמנות, התעמלות, אנגלית ועוד. לפרטים נוספים. 

התחביב: מורה דרך

מי אתם? אתם מכירים כל מקום ואתר בארץ ומטיילים בכל זמן פנוי. עשיתם קטע משביל ישראל. רציתם ללמוד גיאוגרפיה או וטרינריה אבל לא היה לכם אומץ. מתקשרים אליכם בכל שאלה שקשורה לבעל חיים. הצלתם כבר כמה פעמים קיני ציפורים וחיה פצועה. ערכי טבע וסביבה הם בדמכם.

איפה מתנדבים? מתנדבים ברשות הטבע והגנים, מדריכים ונותנים מידע למטיילים בגנים הלאומיים ושמורות הטבע בכל הארץ. מעצימים את חוויית הביקור של המטיילים המגיעים לאתרים השונים, דרך הדרכה בשטח ואיוש עמדות מידע. לפרטים נוספים.

מתנדבים בפעילות הסברה והדרכה למבקרים באקווריום בגן החיות התנ"כי. גן החיות מסייע לרבים מבעלי החיים ומעלה את המודעות לקיומם ושמירה על הטבע. ההתנדבות כוללת השתתפות במפגשי הדרכת הצוות בנוגע לתוכן על גן החיות, הסברה והדרכה על התוכן הנלמד למבקרים בעמדות נייחות או בניידות מטיילות בגן החיות. התוכן המוסבר יהיה על האקווריום בעיקר, השבת בע"ח לטבע וכיצד הגן דואג לכך ועוד. לפרטים נוספים.