Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

מפיגים את הבדידות

10 אפריל 2018

הזמן הטוב ביותר להתחיל להתנדב הוא ההווה. קיבצנו מגוון התנדבויות עם קשישים שמתאימות לכל גיל. מוזמנים לבחור את המקום המתאים לכם, למצוא את מסגרת ההתנדבות הנוחה לכם: חד פעמית או מתמשכת, למצוא את הדרך המתאימה לכם: להעביר הפעלה בבית אבות או לנהל קשר אישי עם קשיש, ולשמח ולעשות טוב למישהו אחר.

התנדבות בכל הארץ:

מי? עמותת מטב, המתמחה בטיפול בקשישים, יוצאת עם תכנית חדשה: "הפגת בדידות בקרב ניצולי השואה".
איפה? ארצי
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לחונכות וליווי אישי / ביקורי בית לקשישים ניצולי שואה. ההתנדבות כוללת הגעת המתנדב לבית הניצול, יצירת קשר אישי, הפגת בדידותו של הקשיש, קבלת כלים כגון: בטיחות בבית, בכביש, קידום בריאות, חיבור לשירותים שונים כגון הרשות לזכויות הניצולים ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה, בין השעות 9:00-20:00 ויש אפשרות לסופי שבוע בתיאום מראש מול רכזת המתנדבים והקשיש, אחת לשבוע למשך כשעתיים. ההתחייבות לפרויקט הינה למשך שנה.
למי לפנות? מיכל  michale@matav.org.il

מי? הקרן לרווחה לנפגעי השואה שמה לעצמה למטרה לפעול ככל שבידה לרווחת נפגעי שואה בישראל הזקוקים לעזרה פרטנית ולשמר את נושא רווחתם של ניצולי השואה ככלל, על סדר היום הציבורי.
איפה? ארצי
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים להפגת בדידות / ביקורי בית לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת הפגת בדידות, מתן אוזן קשבת, יצירת קשר חברי, עידוד, ליווי אישי ותמיכתי, פעילויות מהנות יחדיו כגון בישול, צפייה בהצגות, טיולים בימים יפים ועוד, כל זאת בהתאם לרוח המתנדב/ת והניצול/ה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ושעות גמישים, למשך שעה ובתיאום בין המתנדב/ת לניצול/ה. המתנדבים יקבלו הדרכה אחת לפני ההתנדבות ותמיכה במהלכה. ההתחייבות הינה לשנה.
למי לפנות? מוקד רוח טוב *9093 http://www.ruachtova.org.il/

התנדבות באזור הצפון:

מי? "קפה בריטניה", הינה תוכנית הפועלת עבור ניצולי שואה ופועלת בכ-21 מועדונים שונים ברחבי הארץ.
איפה? קרית ביאליק
מה מחפשים? לתוכנית דרושים מתנדבים להעברת הפעלה / הרצאה / חוג עבור קשישים וניצולי שואה דוברי עברית ורוסית. ההתנדבות כוללת הגעה למרכז והעברת הפעלה בתחומים שונים, כגון: אומנות, מוזיקה, בינגו, משחק חברתי, הפעלות לחגים ועוד או הרצאה בנושאים שונים, כגון: אקטואליה, טיולים בעולם, סיפורי חיים וכן הלאה.
מתי? הפעילות מתקיימת בימים א,ג,ד, בשעות 09:30-13:30, 16:00-18:00 למשך שעה. ניתן להעביר הפעלה חד פעמית או חוג מתמשך.
למי לפנות? אילנה helena.fadida@gmail.com

מי? עמך תומכת נפשית וחברתית בניצולי שואה. עמך היא עמותה ללא מטרות רווח המתמודדת באופן ייחודי עם צרכים נפשיים וחברתיים של ניצולי השואה ובני משפחותיהם.
איפה? נהריה
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לחונכות אישית וליווי ניצולי שואה. ההתנדבות כוללת הגעה לבית הניצול, או לבית האבות בו מתגורר, ובילוי משותף איתו, כגון: שיחה משותפת, משחק וכו'.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ש, בשעות 10:00-19:00 בתיאום מול הקשיש, למשך שעה בשבוע. נדרשת התחייבות לשנה לפחות.
למי לפנות? נרדה langlib13@gmail.com

התנדבות באזור השרון:

מי? המרכז הרפואי הגריאטרי בנתניה פועל ומעניק שירותים רפואיים ואחרים לאוכלוסיה הקשישה.
איפה? נתניה
מה מחפשים? למרכז דרושים מתנדבים להעברת הפעלה לקשישים. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה במגוון תחומים, כגון: מוזיקה, משחק, אומנות, יוגה, התעמלות וכו.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 10:00-12:00, למשך שעה. ההתנדבות הינה חד פעמית.
למי לפנות? תמי tami.versano@gri.health.gov.il

מי? במועדון בית מורשת לניצולי השואה, מתקיימת פעילות חברתית-תרבותית ותמיכה פרטנית וקבוצתית לניצולי השואה ולבני זוגם.
איפה? הרצליה
מה מחפשים? למועדון דרושים מתנדבים בעלי רכב להסעת קשישים ניצולי שואה מביתם אל המועדון החברתי. ההתנדבות כוללת הסעת הקשישים ניצולי השואה מביתם (באיזור הרצליה) אל המועדון ובחזרה (לעתים אל הקשיש מצטרפת גם מטפלת צמודה).
מתי? ההתנדבות מתקיימת פעם בשבוע בימי שלישי (הבאה למועדון ב8:45 והחזרה ב12:00) ורביעי (הבאה ב16:00 והחזרה ב17:30). ההתחייבות לפרויקט הינה לשנה.
למי לפנות? צילה moreshet10@gmail.com

התנדבויות באזור המרכז:

מי? בית להיות הינו מרכז חינוכי וחברתי לטיפוח תודעת השואה ולקחיה.
איפה? חולון
מה מחפשים? למרכז דרושים מתנדבים ללימוד מחשבים וסמראטפונים לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת לימוד והדרכה פרטני או קבוצתי של הקשישים אודות שימוש במחשבים וסמארטפונים.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 09:00-18:00 אחת לשבוע למשך שעה וחצי. ההתחייבות למשך שנה.
למי לפנות? מיטל: meytals@holonet.org.il

מי? בית ותיקים הינו בית אבות סיעודי לקשישים.
איפה? בני ברק
מה מחפשים? לבית אבות דרושים מתנדבים עבור העברת הפעלות לקשישים בבית האבות. ההתנדבות כוללת העברת פעילויות כמו: יצירת קשר עם הקשישים, פעילות מוזיקלית, פעילות , פעילות לחגים וכן הלאה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת פעם/פעמיים בשבוע (למשך שעתיים) בימים א-ה בשעות 09:00-12:00 או בין השעות 16:00-18:00. אין צורך בהתחייבות.
למי לפנות? חבצלת havaofeer@gmail.com

מי? עמותת עמך מספקת תמיכה נפשית וחברתית לניצולי שואה והדור השני ומפעילה מועדון חברתי אליו מגיעים קשישים ניצולי שואה ונהנים ממגוון פעילויות חברתיות.
איפה? רחובות
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים לסיוע בתפעול המועדון. ההתנדבות כוללת פתיחה וסגירה של המועדון, עזרה לקשישים לעלות במעלית ותפעול כללי של המועדון.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ג,ד,ה בין השעות 14:00-16:00 אחת לשבוע  או בימי ו בשעות 08:30-13:00 אחת לחודש. יש התחייבות ל3 חודשים לפחות.
למי לפנות? כרמית rvt-volunteer@amcha.org

התנדבויות באזור ירושלים:

מי? עמותת עידן מעניקה שירותים קהילתיים לכ-1000 קשישים בירושלים למען שיפור חייהם.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לליווי ניצולי שואה בעת ישיבה מול מחשב. רוב הניצולים לא שולטים בשפה העברית, ולכן יש צורך בידיעת שפות: רוסית, יידיש, גרמנית או פולנית. ההתנדבות מתבצעת באופן פרטני או קבוצתי וכוללת שיחה, משחק משותף דרך תוכנת "סביון" שבמחשב והפגת הבדידות.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00-20:00 למעט שעות הצהריים 14:00-16:00, בתיאום מראש מול רכזת ההתנדבות. ניתן להתנדב בפרויקט באופן חד פעמי.
למי לפנות? ליאורה stavrotem@walla.co.il

התנדבויות באזור הדרום:

מי? האגף לשירותים חברתיים בעיריית נתיבות נותן לתושבי העיר שירותים במגוון תחומים
איפה? נתיבות
מה מחפשים? לאגף הרווחה דרושים מתנדבים לסיוע לניצולי שואה במיצוי זכויותיהם בבתיהם. ההתנדבות כוללת הגעה לבית הניצול לשני מפגשים, ועזרה במילוי
טפסים על מנת לבדוק זכאות לקצבאות שונות.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ש, בשעות 09:00-20:00. ההתחייבות הינה לשני מפגשים עם ניצול השואה.
למי לפנות? רעות reotneim@walla.com

מי? "עמך" היא עמותה ללא מטרות רווח המתמודדת עם צרכים נפשיים וחברתיים של ניצולי השואה ובני משפחותיהם באמצעות רשת מרכזים הפזורים בכל רחבי הארץ.
איפה? אשקלון
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים להעברת הפעלה / הרצאה / חוג לניצולי השואה במועדון החברתי. ההתנדבות כוללת הגעה למרכז והעברת הפעלה בתחומים שונים, כגון: מוזיקה, ריקוד, אמנות, ספרות, היסטוריה, בינגו, משחקי חברה ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 09:00-12:00, למשך שעה. ניתן להעביר הפעלה חד פעמית או חוג מתמשך
למי לפנות? מרלן או חן marlenm@amcha.org , henzafrani@gmail.com