Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

התנדבות מיוחדת ליום האישה

5 מרץ 2018

במיוחד ליום האישה המצויין היום אספנו אפשרויות התנדבות רבות המוקדשות לנשים ברחבי הארץ. העברת חוגים לנשים בהוסטל שיקומי, מנטורים לנשים יזמיות מאוכלוסיות מוחלשות, סיוע לכלות מעוטות יכולת לקראת יום החתונה ועוד מגוון אפשרויות לעשות בהן טוב, מצאו את הדרך שלכם ובואו להתנדב!

 

התנדבות בכל הארץ:

מי? ‘יוזמות עתיד’ מלווה נשים בעלות יוזמה, המעוניינות להפוך רעיון ראשוני, או כישרון מקצועי לכדי עסק עצמאי.
איפה? ארצי
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים מקצועיים עם ידע וניסיון בפתיחת וניהול עסק עצמאי למנטוריג אישי לנשים במצוקה כלכלית שעתידות לפתוח עסק עצמאי. ההתנדבות כוללת: ליווי אישי עסקי לנשים הפונות לעמותה ומבקשות להפוך ליזמיות תוך מתן כלים בניהול העסק מבחינה כלכלית, שיווקית, העצמה ואימון אישי במטרה להובילה לעצמאות כלכלית. נדרש נסיון וידע בייעוץ/ניהול עסקי.
מתי? ההתנדבות מתקיימת פנים מול פנים למשך פעם בשבוע או שבועיים, בימים ובשעות גמישים בהתאם לתיאום של מתנדב עם מי שהוא מאמן. נדרשת התחייבות למינימום של חצי שנה.
למי לפנות? לנועה noa@yozmotatid.org.il

מי? העמותה להעצמה כלכלית לנשים פועלת עם נשים ולמענן במטרה לקדם את אפשרויותיהן הכלכליות והחברתיות, תוך סיוע לנשים מאוכלוסיות מוחלשות להקים ולפתח עסקים זעירים.
איפה? ארצי
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבות מקצועיות לייעוץ עיסקי ומקצועי לנשים בעלות עסק מאוכלוסיות מוחלשות. ההתנדבות כוללת: ייעוץ מקצועי ועיסקי במגוון תחומים כגון ניהול עסק, הנהלת חשבונות, מיתוג, שיווק ופרסום ברשתות חברתיות, בניית תכנית עיסקית ואסטרטגיה. הייעוץ יכול להיעשות דרך הטלפון או פנים מול פנים או במשרדי העמותה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים בתיאום מראש מול המתנדבת והאישה שתקבל את הייעוץ ואם זה מתקיים במשרדי העמותה אז בשעות הבוקר בלבד. יש התחייבות לשלושה חודשים לפחות.
למי לפנות? פנינה Administration@womensown.org.il

התנדבות באזור הצפון:

מי? אופק נשי
איפה? חיפה
מה מחפשים? ההוסטל השיקומי-טיפולי של אופק נשי מיועד לנשים הזקוקות לטיפול נפשי ומגורים למשך שנה. להוסטל דרושות מתנדבות להעברת הרצאות. ההתנדבות כוללת הגעה להוסטל והעברת הרצאות בנושאים מגוונים כגון: אומנות, קוסמטיקה, ציור, כתיבה, מוזיקה ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-13:00 או 17:00-20:00. ההתנדבות יכולה להיות באופן חד פעמי או מתמשך. לנשים בלבד.
למי לפנות? טלי TaliB@haifa.muni.il

מי? פורום נשים שזבולון, הוא יוזמה פרטית שמפגישה בין נשים יהודיות לערביות ושמה לה למטרה להביא לידי ביטוי את העצמת הנשים.
איפה? מועצה אזורית זבולון
מה מחפשים? ליוזמה דרושים מתנדבים מקצועיים העברת הפעלות מקצועיות לנשים ערביות ויהודיות. ההרצאות יכולות להיות במגוון תחומים ונושאים : אומנות, אקטואליה, טיולים בעולם, עבודות יד, בישול ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת פעם בחודש, בשעות אחה"צ - ערב, בדרך כלל בין 17:00 ל- 19:30. אין התחייבות לפרוייקט.
למי לפנות? אילנה everyday.p50@gmail.com

התנדבויות באזור השרון:

מי? עמותת לא לאלימות הינה עמותה הפועלת נגד אלימות כלפי נשים.
איפה? חדרה
מה מחפשים? העמותה מפעילה מקלט לנשים מוכות וילדיהם. המקלט מפעיל מועדונית לילדים בגילאי 4-12. למועדונית דרושים מתנדבים לסיוע לצוות. ההתנדבות כוללת: סיוע לצוות, השתתפות בפעילויות, משחקים, ועזרה לילדים בשיעורי בית.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה, בין השעות 14:00-18:00. המתנדב יגיע אחת לשבוע / שבועיים, למשך שעה וחצי לפחות. ההתחייבות לפרויקט הינה למשך שלושה חודשים.
למי לפנות? דנה danamilner10@gmail.com

מי? אח"א, הינה עמותה הפועלת למען אוכלסיית החירשים בישראל.
איפה? נתניה
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים להעברת הרצאה / הפעלה לנשים עם לקות שמיעה. ההתנדבות כוללת העברת הרצאה/ הפעלה לקבוצה של נשים בגילאים 40+, בכל נושא אפשרי - תזונה, רפואה, מלאכת יד, בישול וכו.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימי א-ב, בין השעות 19:30-22:00, למשך שעה. לא נדרשת שליטה בשפת הסימנים. ההתנדבות הינה חד פעמית.
למי לפנות? צביה katz.tzvia@gmail.com

התנדבויות באזור המרכז:

מי? סלעית, ארגון שמפעיל בתים חמים, הוסטלים ומרכזי סיוע לנשים הנמצאות במעגל הזנות.
איפה? תל אביב - יפו
מה מחפשים? במסגרת ההתנדבות דרושים מתנדבים שיעבירו סדנאות וחוגים לקבוצת נשים במסגרות השיקומיות השונות. ההתנדבות כוללת העברת חוגים וסדנאות בתכנים שונים ממקצועם, כמו: מוזיקה, אומנות, קואצינג, ציור, פעילויות ספורטיביות - יוגה, פילאטיס וכן הלאה.
מתי?ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישות בתיאום עם הרכזת. אין התחייבות לפרוייקט אבל אפשר להעביר גם סדנאות מתמשכות.
למי לפנות? אביטל 

מי? מרכז בני ברית נווה גולן פועל ביפו ג ומסייע לאוכלוסיות מגוונות.
איפה? תל אביב - יפו
מה מחפשים? למרכז דרושים מתנדבים להעברת חוג/לימוד עברית באופן קבוצתי לנשים מאוכלוסיות מוחלשות. ההתנדבות כוללת: עמידה מול קבוצה של נשים בוגרות ומבוגרות, לימוד קרוא וכתוב בעברית וכדומה. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ד בין השעות 8:30-13:00 במרכז למשך כשעתיים שבועיות. יש התחייבות לחצי שנה לפחות.
מתי? ההתנדבות הינה פיזית ומתקיימת בימים א-ה בין השעות 8:00-19:00 או ביום שישי בין 8:00-13:00 - למשך כחצי יום לפחות. אין התחייבות לפרויקט וניתן להשתמש בשירותי המגורים (שירותים, מקלחת ולינה) במקום.
למי לפנות?  יעל brithugim@gmail.com

מי? עמותת רוח נשית הינה עמותה המטפלת בנשים נפגעות אלימות בחברה הישראלית ועוזרת להן למצוא עבודה ולהשתקם.
איפה? תל אביב - יפו
מה מחפשים? לעמותה דרושות מתנדבות לחונכות אישית וליווי נשים נפגעות אלימות. המתנדבות עוברות הכשרה בנושא אלימות נגד נשים ולאחריה כל מתנדבת מוצמדת לאישה נפגעת אלימות ובעזרת מפגשים אישיים תלווה אותה.|
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ובשעות גמישים בתיאום עם הרכזת, למשך שעה לפחות. ההתחייבות לפרויקט הינה לשנה.
למי לפנות? מרים http://www.ruach-nashit.org.il/volunteer

מי? אנוש- העמותה הישראלית לבריאות הנפש, מספקת שירותי שיקום לאנשים המתמודדים עם מגבלה פסיכיאטרית במעל ל60 סניפים ברחבי הארץ.
איפה? תל אביב - יפו
מה מחפשים? מפעל מוגן "המתחם" בתל אביב הינו מסגרת שיקומית-תעסוקתית שמטרתו הכוונה ולימוד כלים להשתלבות בעולם התעסוקתי. למפעל המוגן דרושים מתנדבים לאריזת מארזי חג עם המתמודדים. ההתנדבות כוללת הגעה למפעל המוגן, אריזה של המארזים, וסיוע באריזה למתמודדים העובדים במפעל.
מתי? ההתנדבות מתקיימת במהלך השבועות שלפני החגים: ראש השנה, חנוכה, פורים ופסח בימים א-ה, בין השעות 8:00-16:00, למשך מינימום של 3 שעות. אין התחייבות לפרויקט.
למי לפנות? ירדן או אורטל hamitham@enosh.org.il / tel-aviv@enosh.org.il

מי? עמותת ששון ושמחה עוזרת לכלות דלות אמצעים אשר רוצות להתחתן בכבוד וללבוש בליל הכלולות שלהם שמלה יפה, תוכלנה להגשים את החלום בעמותה.
איפה? פתח תקווה
מה מחפשים? לעמותה דרושות מתנדבות לעזרה וסיוע במדידת שמלות. ההתנדבות כוללת סיוע במדידת שמלות ועזרה בהלבשת הכלות והתאמת השמלה לכל אישה.
מתי? ימי ההתנדבות א-ה ובין השעות 7:00-19:00, המספר שעות גמיש בתיאום עם הרכזת והכלה אשר מחפשת שמלה. ישנה התחייבות לפרויקט של 3 חודשים.
למי לפנות? מוריה info@svs1.org.il

התנדבויות באזור ירושלים:

מי? לחממה התעסוקתית לנשים השואפת לאפשר לנשים בעלות מקצוע לממש את מלוא כישוריהן לקראת עצמאות כלכלית.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? דרושות מאמנות לליווי תעסוקתי למען נשים המשתלבות במעגל התעסוקה. ההתנדבות כוללת: ליווי אותן נשים שמתקשות בהקמת העסק כלכלית ואישית, במהלך הקמת העסק שלהן בבנייני העמותה, סיוע בבעיות העולות ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע למשך כשעה בימים ושעות גמישים. ההתחייבות לפרויקט הינה לחצי שנה ומעלה.
למי לפנות? איילה ayala@fannykaplan.org

התנדבויות באזור הדרום:

מי? מחלקת הרווחה – עיריית באר שבע
איפה? באר שבע
מה מחפשים? מחלקת הרווחה בעיר מטפלת במגוון אוכלוסיות. למחלקה דרושה קבוצת מתנדבים לסיוע באריזה וניקיון דירה של אישה עם נכות המוכרת לרווחה שעתידה לעבור דירה בשבועיים הקרובים (עד ל18.2.17) . ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים.
למי לפנות? לתמר או ליאנה tamcohen1@gmail.com

מי? כפר ביתא ישראל בקרית גת הוא מרכז חווייתי אותנטי לשימור והנחלת מורשת יהודי אתיופיה.
איפה? קרית גת
מה מחפשים? זוהי יוזמה חינוכית של עמותת "הנני", המספקת תשובה ייחודית ויצירתית לכמה מהאתגרים החברתיים הסבוכים ביותר של יוצאי אתיופיה, ומחזירה לחיים את אוצרות התרבות והמסורת של אחת הקהילות המיוחדות והמעניינות בעם ישראל. לכפר דרושות קבוצות לתחזוקה, שיפוץ, סידור וניקוי. ההתנדבות כוללת: סיוע לפעילות הכפר ולאנשים הלוקחים חלק בהרצתו ע"י עידור, צביעת קירות, גיזום, סידור וכדומה. ישמחו לקבוצות יצירתיות בעלות רעיונות לשיפור המרחב, שיקחו חלק בהגשמת הרעיונות והבאתם לידי ביצוע.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בשעות הבוקר, אך ניתן בתיאום מראש גם בשעות יותר מאוחרת, ולמשך 4 שעות בממוצע (תלוי בפרויקט שהקבוצה לוקחת על עצמה). ההתנדבות הינה חד פעמית.
למי לפנות? גאולה geula20010@gmail.com

מי? היחידה לשיקום נפגעי סמים בבאר שבע פועלת למען המלחמה בסמים ואלכוהול ברמה העירונית.
איפה? באר שבע
מה מחפשים? כחלק מעבודתה היחידה מפעילה מרכז יום לנשים בשיקום מהתמכרות לסמים. למרכז היום דרושות מתנדבות להעברת הפעלה / סדנא לנשים בשיקום מהתמכרות לסמים או אלכוהול. ההתנדבות כוללת: העברת פעילות לנשים בליווי הצוות המקצועי, בכל תחום שיעניין נשים, כמו: ריקוד, יוגה, בישול, אקטואליה, אומנות, העצמה נשית ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת במרכז יום הפועל בין הימים א-ה בשעות הבוקר 8:30-14:30 למשך שעה. ניתן להעביר הפעלה חד פעמית או סדנה בעלת מספר מפגשים.
למי לפנות? שרון sharong2@br7.org.il

מי? עמותת יחדיו
איפה? באר שבע
מה מחפשים? לעמותת "יחדיו" הפועלת למען הרחבה וקידום השירותים החברתיים הקיימים באזור הדרום, דרושים מתנדבים (18+) לסיוע בשמירה על ילדי הגן. ההתנדבות כוללת: משחק עם הילדים, האכלתם, ניקיון המקום ובכללי לשמש כסייעת בגן.
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים א-ו בין השעות 8:00-13:00 למשך כשעתיים בתיאום מראש מול רכזת ההתנדבות. ישנה התחייבות בת כשלושה חודשים לפרויקט.
למי לפנות? מיכל miralp@yachdav.org.il