חומות של תקווה: מתנדבת צעירה מחזירה את האמון לילדים עם קשיים
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

חומות של תקווה: מתנדבת צעירה מחזירה את האמון לילדים עם קשיים

24 ינואר 2018

הם רק רצו לשחק כדורגל אבל מתנדבת צעירה ומלאת מוטיבציה הצליחה להאמין בהם ולשנות את הדרך שבה הם מתייחסים ללימודים. התרשמו מהסיפור של שיר רבינוביץ' ועמותת שער שיוויון.

שיר רבינוביץ' בת 27 מירושלים אוהבת לעשות דברים למען החברה ונוטה להתנדב בכל הזדמנות.

"במשך שנים, כל פעם שמתקרב יום מעשים טובים אני משתתפת ורותמת חברים ואני גם אוהבת לבדוק כל הזמן מה חדש באתר של רוח טובה ואם יש פרויקטים מעניינים", היא מספרת. 

הפגישה עם עמותת שער שיווין

לפני כשנה נתקלה בפרסום מסקרן על הפרויקט של שער שיוויון- עמותה המעניקה לילדים עם קשיים בלימודים אימוני כדורגל שבועיים, בתנאי שישתתפו פעם בשבוע במרכז למידה, שם יתכוננו למבחנים ויעשו שיעורי בית. "ראיתי שדרושים מתנדבים לשער שיוויון ובגלל שהתואר הראשון שלי הוא בחינוך והתואר השני במדיניות ציבורית, מייד הרגשתי שזה מעניין אותי", היא מספרת. 

היא יצרה קשר עם העמותה והחלה להתנדב במרכז הלמידה בעזרה בשיעורי בית והכנה למבחנים עם כ- 14 תלמידי כיתות ה' ו- ו'. זמן השהייה במרכז הלמידה הוא רק שעתיים בשבוע והוא מציב אתגר לא פשוט בכלל בפני הנערים. "הנערים בכלל רצו כדורגל והם לא מגיעים בכייף למפגש למידה. הם לא ממש רוצים לעשות שיעורים אבל הם מלאי פוטנציאל והם חייבים את הזמן הזה כדי להצליח", היא מסבירה. "הבנתי שחשוב ללמוד את הכעסים שלהם ולתת להם תשומת לב כדי לרתום אותם להצלחה", היא אומרת.

נסיון מדהים עם אחד הנערים

שיר נזכרת במקרה מכונן שהתרחש בתחילת הדרך עם הנערים וגרם לה להבין כמה הנוכחות שלה משמעותית: "במפגשים הראשונים שמתי לב לנער זעוף ומתוסכל מאוד. הרגשתי שבשעתיים בשבוע אין לי יכולת להגיע אליו ולשנות והתחלתי לקרוא מאמרים על איך להשפיע עליו ולתת לו אמון. באחד המפגשים הוא התעצבן והפך שולחן וזרק כיסא. הכיסא פגע בשינשינית (בת שירות) שישבה שם ואני אמרתי לו לקום וללכת לדלת. ניגשתי אליו ולחשתי לו: 'אני יודעת שאתה מסוגל להשתלט על הכעס שלך- בוא תוכיח לעצמך שאתה יכול. תגיד לה סליחה ותרים את הכסא והשולחן' וחזרתי לכיתה. הוא הסתובב, הסתכל על הש.ש, הרים את הכסא והשולחן, אמר לה סליחה וחזר למקום שלו. גרמתי לו להאמין שהוא יכול להשתנות ומאז הוא הילד שמתנהג הכי יפה. הילדים פשוט מחכים שיגידו להם שהם יכולים ושמאמינים בהם".

לטענתה התחושה שממלאת אותה מההתנדבות גורמת לה לתת מעצמה הרבה מעבר למה שנדרש: "יש לי חיבור מיוחד עם הקבוצה: אני מביאה להם סנדוויצ'ים מהבית שלי, מביאה פעילויות יצירתיות של בניית מגדל מספגטי, מלמדת אותם על קבלת האחר, מאתגרת אותם חשיבתית ונותנת להם תחושה שהם אהובים וחשובים", היא אומרת. "אני גם הולכת איתם למשחקי כדורגל שלהם ושם אני צורחת ומעודדת אותם. אני פשוט מתרגשת לקראת ההתנדבות איתם ורואים עליהם את השינוי כל שבוע. זה ממש שווה את זה".

רוצים גם להתמלא בגאווה וסיפוק מנתינה לבני נוער? לתת להם תחושה שאתם מאמינים בהם ולשנות את גורלם? מלאו את הטופס הבא עוד היום ומצאו עשרות פרויקטים להתנדבות עם בני נוער.