לפתוח את הלב ולגרום לניצול שואה לחייך
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

לפתוח את הלב ולגרום לניצול שואה לחייך

25 דצמבר 2017

"אני חוזרת ממרים ומספרת לבעלי כמה זה עושה פלאים לנפש", לאה נחום מספרת על ההתנדבות למען ניצולת שואה.

לאה נחום גולדפרב ושני אחיה הקפידו לבקר כמה שיותר את אימם, ניצולת שואה מרומניה, ולמרות זאת, סבלה האם מבדידות קשה לאחר מות בעלה. "אני ואחיי עבדנו הרבה אבל הקפדנו לבקר אותה כמה שיותר ותמיד ראינו שהיא מאוד בודדה", נזכרת נחום גולדפרב. אימה של לאה נפטרה בגיל התלת ספרתי המופלג 103, ואז החליטה לאה שכשתצא לגמלאות היא תתנדב עבור ניצולת שואה.

בשביל הנשמה

בחצי השנה האחרונה מתנדבת לאה ,בת 69, בתכנית ׳עכשיו זה הזמן׳, המופעלת על ידי עמותת 'מטב' בתמיכת 'אשל-גוינט' והרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר, שמטרתה העיקרית היא להעשיר את חייהם החברתיים של ניצולי השואה, בעזרת מתנדבים מכל שכבות האוכלוסייה. אחת לשבוע היא מגיעה לבקר את מרים בן חיים, ניצולה מרומניה בת 85, המתגוררת בבית אבות והשתיים מבלות בנעימים בשיחות ושיטוטים בבית באבות. 

לאה מספרת שההתנדבות השפיעה על חייה והכניסה אליהם המון משמעות וסיפוק. "אני חוזרת ממרים תמיד בכייף ענקי ומיד מספרת לבעלי כמה אני מרגישה טוב. זה עושה כל כך טוב לנפש", היא מספרת. לטענתה גם מרים הניצולה מושפעת לטובה מהקשר ביניהן ונהנית כל כך ממחוות קטנות ושוליות. "לפעמים אני שואלת אותה מה נשמע והיא עונה לי: אפילו שלא הכי טוב, ברגע שאת שואלת, אני מקבלת כח מהשאלה ורוצה להגיד שאני מרגישה טוב", היא נזכרת. "מרים מתרגשת לשמוע על הילדים שלי ועל סיפורי החיים היומיומיים. באופן כללי היא כל כך נרגשת ומאושרת מהקשר שלנו. מידי פעם אנחנו יורדות יחד לטיול בלובי והיא מחזיקה אותי ביד כל כך חזק ובהתרגשות וזה שווה הכל".

תמיד יש זמן להתנדב

אם מחסור בזמן הוא מה שמפריד ביניכם לבין התנדבות האידיאלית, לאה מוכיחה איך ניהול זמן מאפשר לה להתנדב ולהספיק לעשות עוד הרבה דברים אישיים ומשפחתיים. " יש לי ארבעה בנים ועשרה נכדים, שמפוזרים בכל הארץ ואני מטיילת ביניהם בכל יום. אני אפילו מצליחה להתנדב בויצו, ללכת לחדר הכושר ולשכנע את החברות משם להצטרף לפעילות", היא אומרת ומסכמת בהמלצה חמה. "לכו להתנדב. תשבו עם ניצולי שואה, תחייכו אליהם, ספרו להם על היומיום שלכם וזה כבר ישנה להם את החוויה היומיומית וייתן עוד ערך לחיים שלהם".

רוצים להתנדב למען ניצולי שואה לבד, עם ילדיכם או עם חברים? התקשרו כבר היום או צרו קשר עם עמותת רוח טובה- לפרטים לחצו כאן.