3 סיבות טובות למה לסטודנטים כדאי להתנדב
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

3 סיבות טובות למה לסטודנטים כדאי להתנדב

16 נובמבר 2017

זוהי קריאה לסטודנטים! קחו הפסקה מהספריה/ קפיטריה/ הפעילות המגניבה שאתם עושים, עכשיו זה הזמן המושלם למצוא התנדבות מדליקה שתומכת במטרה שאתם מזדהים איתה ולקדם את ההתפתחות האישית והמקצועית שלכם.

חברים חדשים- אין כזה דבר יותר מדי

תקופת הלימודים היא תקופה מושלמת לנטוורקינג ומציאת אנשים שיש לכם איתם מכנה משותף, או שהם ממש שונים מכם ועדיין יכול להיות חיבור מגניב. התנדבות נותנת לכם אחלה "תירוץ" להתחבר לאנשים מחוץ למעגלים החברתיים שנוצרים בטבעיות דרך קורסים שאתם לוקחים והשותפים לדירה. כך תוכלו למצוא שותפים חדשים למסע שלכם שלא הייתם פוגשים בשום מקום אחר. בנוסף, דרך האתגרים החדשים של מסגרת ההתנדבות והתחושה שאתם חלק ממשהו שתורם ועושה טוב, הביטחון העצמי ותחושת הערך העצמי יכולים מאוד לעלות, וגם לעזור לכם ביצירת קשרים בהמשך. 

נסיון תעסוקתי- למה לא עכשיו?

למרות שהמילים "נסיון תעסוקתי" נראות רחוקות שנות אור, התנדבות היא דרך מעולה להגביר את הסיכויים למצוא עבודה ולהפוך את כל תהליך החיפוש בסוף הלימודים לקל הרבה יותר. התוספת של התנדבות בקורות החיים מציירת אתכם כאנשים ערכיים, מעורבים בקהילה ואיכפתיים, שיכולים לעמוד בעומס משימות ואתגרים מעבר לדרישות האקדמיה, תכונות שמרשימות מאוד מעסיקים ונותנות לכם כמה (די הרבה) נקודות אקסטרה. והנה עדות לכך ממעסיק באחת החברות הגדולות במשק: "מתנדבים הם אנשים שיש להם ניצוץ בעיניים ומודעות עצמית וחברתית. הם אנשים שלא חוששים להסתכל לך בעיניים כשהם בראיון עבודה, משום שיש להם יותר בטחון עצמי ויותר תחומי עניין לדבר עליהם". 

עוד נקודה סופר חשובה, התנדבות יכולה לצייד אתכם בכישורים רבים כמו יכולת לעבוד בעבודת צוות, מולטי טסקינג, והגברת האמפתיה והרגישות שלכם, ובנוסף היא נותנת לכם ההזדמנות לדריסת רגל במקצועות תחרותיים כמו שיוווק, מדיה ואמנות. 

 

משפיעים בקהילה חדשה

אם עברתם דירה כדי ללמוד, התנדבות בארגון מקומי היא דרך מבריקה להכיר את הבית החדש שלכם מעבר לכותלי הקמפוס. אתם גם רוקמים מערכות יחסים עם מעסיקים פוטנציאלים ומתנדבים נוספים, וגם תורמים לבניית פרופיל חיובי למוסד הלימוד שלכם בקרב הקהילה. זו גם דרך טובה לוודא שאתם נשארים בלימודים, בסקוטלנד מצאו שמעורבות בקהילה מצמצת את אחוזי הנשירה מהלימודים בקרב סטודנטים!

השתכנעתם? מלאו את הטופס ונמצא עבורכם את ההתנדבות שמתאימה לכם בדיוק, גם במסגרת מערכת השעות העמוסה שלכם :)

המאמא תורגם מבלוג Do-It.