5 טיפים לבחירת התנדבות
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

5 טיפים לבחירת התנדבות

21 אוגוסט 2017

5 דברים שכדאי להתחשב בהם כשבוחרים את התנדבות חלומותיכם...

1. מה חשוב לכם?

קודם כל אתם צריכים להחליט איזה תפקיד הייתם רוצים לעשות במהלך ההתנדבות שלכם. בשלב הבא כדאי לחשוב גם על הארגון בו הייתם רוצים להתנדב ולתמוך. הייתם רוצים להשקיע בארגון קטן ומקומי או שאתם מעדיפים ללכת על ארגון גדול וארצי? השאיפה היא למצוא מקום שאתם גם מתלהבים ממנו וגם מרגישים בנוח עם האג'נדה שלו, ברגע שתמצאו מקום כזה תוכלו באמת להתחייב ולתת מעצמכם. מתקשים למצוא מטרה שאתם מזדהים איתה? אתם יכולים ליצור פרויקט משלכם! אם יש משהו שהייתם רוצים לשנות בסביבתכם הקרובה, בקהילה או בכלל בעולם, הקימו פרויקט בפלטפורמת DOING GOOD מבית הדסטארט, דרכה תוכלו לגייס מימון ומתנדבים ולעשות שינוי אמיתי! 

2. מה הייתם רוצים לקבל?

התנדבות יכולה להיות הזדמנות מעולה לנסות משהו חדש לגמרי או לפתח תחביבים שנדחקים הצידה בגלל חוסר זמן. אולי מעניין אתכם לחזור לטבע ולטפח גן קהילתי או לתת ביטוי ליכולות הקולינריות שלכם ולבשל ארוחות לחסרי בית? עבור חלקנו, התנדבות היא הזדמנות לפתח את הקריירה על ידי חיזוק יכולות מקצועיות ועיבוי קורות החיים. מי יודע, אולי ניהול עמוד הפייסבוק של מקלט החיות הקרוב אליכם יכול להיות הצעד הראשון לקראת קריירה חדשה!

3. מהן החוזקות שלכם?

במה אתם טובים? עבודה עם עם אנשים, בטכנולוגיה, בשיווק? העדיפות היא לחפש תפקידי התנדבות שמממשים את הצדדים החזקים שבכם. לסט הכישורים שלכם יכולה להיות השפעה חיובית והשימוש בו למטרה טובה יכול להיות מאוד מתגמל. בין אם אתם רואי חשבון או אמנים, תמיד קיים הארגון שמחפש בדיוק את מה שיש לכם להציע. אתם מוזמנים להיעזר במנוע החיפוש המתקדם שלנו כדי למצוא את התפקיד המתאים לכם, באזור שלכם ולפי מה שמעניין אתכם.

4. בואו נדבר על מחוייבות...

כמה זמן יש לכם וכמה זמן אתם מעוניינים לתת? באופן אידיאלי, שעות ההתנדבות צריכות להתאים לכם ללו"ז, ולא לגרום לכם להרגיש שאתם מזניחים את העבודה, חיי החברה או את המחוייבויות המשפחתיות. הן גם לא אמורות לגרום לכם להרגיש לחוצים בזמן. יכול להיות שעדיף להתחיל בקטן כדי להצליח לעמוד בקלות במחויבות שלקחתם על עצמכם, וכדי להימנע מתחושה שאולי אתם מאכזבים את מקום ההתנדבות שלכם. דברו עם הארגון שהחלטתם להתנדב בו, יכול להיות שתוכלו להתחיל במעט שעות ולאט לאט להיכנס לעניינים ולקחת תפקיד משמעותי יותר הדורש יותר זמן.

5. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

חשוב לכם להמנע משעות העומס על הכביש ולהתנדב קרוב למקום העבודה? או שאתם מחפשים מקום קרוב יותר הביתה? שאלו את עצמכם אם אתם מוכנים לנסוע רחוק בשביל המקום המושלם להתנדב בו, או שאולי אתם מעדיפים למצוא מקום שיתאים לציפיות ולצרכים שלכם וגם יהיה נוח יותר להגעה? אופציה נוספת שקיימת היא התנדבות מהבית, אתם יכולים לעשות משהו טוב בלי לקום מהספה! זה יכול להיות בניית מצגות, תמיכה טלפונית במוקד פניות או עזרה במחקר. תוכלו להשתמש בכלי החיפוש של התנדבות מהבית כדי למצוא התנדבות שתתאים לכם!

המאמר המקורי נכתב ב- DO IT