7 סיבות לכך שהתנדבות טובה לקריירה שלכם
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

7 סיבות לכך שהתנדבות טובה לקריירה שלכם

11 יולי 2017

עצרתם פעם לחשוב האם התנדבות יכולה להיות טובה לקריירה? ללא קשר לרקע האקדמי שלכם או מסלול הקריירה, התנדבות יכולה לעזור לכם באופן הבא:

למלא את זמן הפנאי שלכם בפעילות פרודוקטיבית

אם השתחררתם מהצבא לאחרונה ואין לכם עבודה שממתינה לכם עדיין, או בין אם אתם בין עבודות, התנדבות היא דרך מעולה לצמצם פערים בקורות החיים. להתנדב כמה שעות בשבוע או כחלק מטיול ארוך מציג אתכם כעובדים שמודעים לסביבה, איכפתיים ומעניקים מעצמם. בנוסף, זה נותן לכם ניסיון תעסוקתי עשיר לדבר עליו בראיונות עבודה.

התנדבות בונה מיומנויות שיכולות לקדם אתכם

אם יש לכם תחום עניין או תחביב כמו עיצוב גראפי או תכנות שאתם מעוניינים לפתח, התנדבות יכולה להיות הפתרון בשבילכם. התנדבות יכולה לתת לכם ניסיון תעסוקתי שאותו תוכלו למנף לעבודה בעתיד. כדאי להיות כנים לגבי רמת המיומנות שלכם מול הארגון בו אתם מתנדבים, כך תרגישו בנוח לחדד את הכישרון שלכם ובאותו הזמן להעניק שירות שזקוקים לו.

הגברת מיומנויות שחיוניות למקום העבודה

התנדבות מאפשרת לכם לרכוש מיומנויות שיעזרו לכם בהמשך הקריירה כמו: תיעדוף משימות, עמידה בלוחות זמנים, עבודת צוות ועוד מיומנויות חברתיות למיניהן, שיתגלו כנכס ככל שתתקדמו בסולם הקריירה.

יציאה מאזור הנוחות

התנדבות יכולה לגרום לכם לצאת מאזור הנוחות, במיוחד אם אתם מתנדבים רחוק מהבית או מבצעים משימות שמעולם לא ביצעתם, ובכך לשפר את היכולות שלכם להתגבר על אתגרים באופן קבוע.

בדיקת אפשרות לקריירה חדשה

בהתנדבות קיים מרחב פעולה לניסוי וטעייה. אתם יכולים לבדוק האם התחום בו אתם מתנדבים מתאים לכם ותרצו לפתח בו קריירה, לעומת להתחיל עבודה חדשה ולעזוב אחרי כמה חודשים.

בניית נטוורקינג מקצועי

התנדבות היא דרך מצוינת לייצר קשרים ואינטראקציות שיעזרו לכם בהמשך. כמו כל ניסיון תעסוקתי, אתם אף פעם לא יכולים לדעת את מי תפגשו ואיפה, ועם מי הם יוכלו לקשר אתכם. הקשרים שתצברו בהתנדבות יוכלו לעזור לכם בהמשך הקריירה (או שאולי אתם תוכלו לעזור להם יום אחד!.

למצוא עבודה

התנדבות יכולה, ופעמים רבות מצליחה, להפוך למשרה מלאה, בעיקר כי ארגונים רבים מחפשים להעסיק עובדים שנמצאים בתוך הארגון כשנפתחות משרות בשכר. כשאתם מבצעים את עבודת ההתנדבות באופן הכי טוב שאתם יכולים, זה משהו שמשאיר רושם ושם אתכם על הרדאר. בנוסף כשיודעים איך הארגון מתנהל זה מעניק יתרון לתהליך של הראיונות.

המאמר פורסם במקור באנגלית באתר Givingway.