התנדבות בשבועות
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

התנדבות בשבועות

30 מאי 2017

חג שבועות הוא הזדמנות מעולה להניף קלשון, לקצור חיטים ולהתנדב בתחום החקלאות! ערכנו ראיון קצר עם אוראל, מתנדבת בתכנית מתחברים לאדמה של ארגון "השומר החדש", שנמצאים במאגר העמותות של רוח טובה.

מה זה השומר החדש?

תנועה חינוכית-התנדבותית הפועלת במטרה לסייע לחקלאים, לבוקרים ולכלל אזרחי המדינה בשמירה, עבודה חקלאית והחזקת השטחים הפתוחים בנגב ובגליל. העמותה קמה בעקבות סיפורו האישי של המייסד והמנכ"ל, יואל זילברמן, שהחליט להתגורר באוהל בשטחיו החקלאיים של אביו ולסייע לו להתמודד עם פשיעה חקלאית ע"י שמירה ונוכחות בשטח. 

 יש פרויקט מיוחד לשבועות?
מפריחים את הערבה: בשבוע האחרון ולרגל שבועות, התנדבו תלמידים מדי שבוע בחליבת העזים מהם מייצרים את הגבינות, מיון ואריזת ביצים אורגניות משעות הבוקר המוקדמות. "העבודה נתנה לי משהו אחר. זה היה שבוע מדהים. העבודה העשירה אותי בכל מני תחומים בין אם זה במחלבה או במיון ביצים. להסתכל על התרנגולות ולחוות דרכן את השחרור או את העזים שחלבתי כל בוקר. העבודה במשק עפאים הייתה מעוררת השראה" – טל גולן, תלמידה מביה"ס.

איזה סוגי התנדבות אפשר לעשות אצלכם?

התנדבות בשמירה והתנדבות חקלאית. 

למה היית ממליצה להתנדב דווקא אצלכם?

אני חושבת ש"השומר החדש" באמת נותן מקום לציונות ועשייה אמתית. לא רק בדיבור, ברוח או באידיאלים, אלא באמת בעשייה- מול האדמה, מול החקלאי, מול עצמי. לתת ולהרגיש חלק מעם. חלק מציונות, חלק ממשהו גדול!

למה עבודה חקלאית חשובה בעיניך?

לדעתי היא הביטוי הכי בסיסי ופשוט בחיבור שלנו לאדמה. האדמה של הארץ הזו- היא השורשים שלי, היא המקום שלי-איפה שאני גרה, עובדת או סתם מטיילת לי. העבודה החקלאית היא הצורה הכי תמימה ופשוטה שנגישה לכל אחד, פשוט לבוא לגעת, לחוש ולהתחבר. לי העבודה היא יותר מרק לגעת בחול- היא לעבוד את האדמה שלי, להזיע כי זה שלי זה החיבור שלי- זה אני. מעבר לזה קיים העניין שאני עוזרת לחקלאי.

ספרי קצת על החוויה שלך בארגון?

אני "גאה להיות פראיירית", גם אם יש אנשים שחושבים שאני פראיירית שאני עושה עבודה שיכלו לקחת במקומי עובדים ובעצם סוג של "מנצלים אותי" לדעת אנשים אחרים, אני גאה להיות הפראיירית הזו שהם מתכוונים- לעשות דבר שאני מאמינה בו בגלל הערך שבו ולא בגלל חשיבה על כסף או מה יוצא לי מזה, פשוט עשייה לשמה. ערך נוסף שאני מקבלת מההתנדבות הן"שיחות עץ": שיחות שקורות ממש על הדרך באמצע התנדבות תחת עץ במהלך העבודה, השיחות הכי מעניינות ותורמות שהיו לי.
בהזדמנות זו אני רוצה לומר תודה לשומר שהוא כזה משפחה מדהימה! תמיד מרגישים הכי רצויים ולא משנה מי אתה, מה הרקע שלך או הדעות יש לך מקום אתנו תמיד, כי המטרה והאמונה בצדקת הדרך היא מה שמשנה!

להצטרפות לפרויקט אפשר לפנות למוקד רוח טובה: *9093 או במילוי טופס כאן