איך מתחילים להתנדב?
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

איך מתחילים להתנדב?

23 מאי 2017

קבלו ארבעה שלבים שיעזרו לכם למצוא מקום מהנה להתנדבות:

אז לאחרונה התפנה לך קצת זמן, או היה לך רצף של מזל טוב שהיית חייב להעביר אותו זה. לא משנה מה הסיבה, החלטת שהגיע הזמן לעשות את הצעד ולהתחיל לתת בלי לצפות לתמורה, או במילה אחרת: להתנדב. מדהים! הבעיה היחידה היא שאם אתה לא יודע מאיפה להתחיל, למצוא מקום להתנדב בו יכול להתגלות כמשימה לא פשוטה. האם אתה הולך על ארגונים גדולים או מעדיף לבחור מיזם מקומי? ברגע שאתה מבוגר, התנדבות נוטה להיות אחת הפעילויות הראשונות שיורדות מהפרק בגלל שלפעמים זו יכולה להיות פרוצדורה לא פשוטה. עם זאת, התנדבות טובה לבריאות הגוף והנפש. מחקרים הראו שהתנדבות יכולה לגרום לך להרגיש יותר מחובר מבחינה חברתית, וגם לאנשים שמתנדבים באופן קבוע יש לחץ דם נמוך יותר. 

בחר תחום עניין

כנראה שתיהנה יותר אם תעשה משהו שמעניין אותך. בחר תחום שמרתק אותך: אם אתה אוהב בעלי חיים תבדוק אפשרויות של התנדבות במקלטים לבעלי חיים. אם תמיד התעניינת בבריאות, בדוק את תוכנית ההתנדבות בבית החולים הקרוב ביותר. דרך אגב אל תרגיש מחויב לדבוק בתחומי עניין שאתה מכיר, התנדבות היא דרך מצוינת ללמוד מיומנויות חדשות בחינם. אז עכשיו יש לך הזדמנות לעשות משהו שמעולם לא עשית, בין אם זה לבנות גגות לבתים או לגנן במרכז הקהילתי הקרוב לביתך.

 

בדוק את לוח הזמנים שלך

לאחר שהחלטת במה אתה רוצה להתמקד הגיע השלב הבא: כמה זמן אתה רוצה להקדיש להתנדבות? האם אתה מחפש שינוי קבוע שיאפשר לך להתנדב כל שבוע או שאתה מעדיף להתחיל עם הזדמנות חד פעמית? אם לוח הזמנים שלך פנוי אבל סביר להניח שיתמלא בחודשים הקרובים כדאי לקחת את זה בחשבון. דע כמה זמן אתה יכול להתחייב לפני פנייה לארגונים כדי שתוכלו למצוא את המסגרת המתאימה לשניכם.

צור קשר

אחרי שהבנת מה אתה מחפש וכמה זמן יש לך להקדיש לכך, הגיע הזמן לעשות את הצעד הקריטי וליצור קשר. אפשר לחפש באינטרנט את העמותה הרצויה או להיעזר בעמותת רוח טובה המרכזת באתר אחד את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל והם יוכלו למצוא את המקום שמתאים לך בדיוק בהתאם לרצונות ולצרכים שלך (זמן, מיקום בארץ, תחום התנדבות וכו), במקרה הזה אתה לא חייב להכיר עמותות או ארגונים, השידוך המתאים יעשה דרכם. אפשר להתקשר ב-*9093 או למלא את הטופס כאן.

סייר

אם אתה יכול לקבל סיור לך על זה. מלבד המתקנים, כדאי לשים לב לאנשים שתעבוד איתם; המתנדבים האחרים שאיתך יכולים להוסיף לחוויה וזו דרך מעולה לרכוש חברים איכותיים חדשים.

אף אחד מהשלבים לא באמת קשב, אבל שמירה על הקווים המנחים האלה יכול להפוך את המשימה של למצוא מקום להתנדב בו להרבה יותר קלה ונעימה ובסופו של דבר תוכל להעריך את החוויה ואת היחסים שיצרת במסגרת ההתנדבות במשך שנים לאחר מכן.

 

מתוך הבלוג Good Deeds Day