התנדבות מיוחדת ליום השואה
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

התנדבות מיוחדת ליום השואה

19 אפריל 2017

בואו לעשות משהו משמעותי ביום הזכרון לשואה ולגבורה. מוזמנים להתנדב במגוון פרויקטים ברחבי הארץ: לבלות זמן עם ניצול שואה בבית אבות, לתעד סיפור חיים, להעביר הרצאה ועוד.

התנדבות בכל הארץ:

מי? הקרן לרווחה לנפגעי השואה
איפה? כל הארץ
מה מחפשים? "בודד אבל לא לבד" הינו פרוייקט של הקרן לרווחה לנפגעי השואה. לפרוייקט דרושים מתנדבים בגילאי 18+ לחונכות אישית לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר אישי, ליווי אישי ותמיכה לניצול - כאשר המטרה היא ליצור קשר קבוע. ניתן גם להדריך אותם ביישומי המחשב הבסיסיים.
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ובשעות גמישים, בתיאום מול הניצול - אך לא יאוחר מהשעה 20:00. יש התחייבות למשך שנה לפרוייקט. לפני תחילת ההתנדבות תינתן הכשרה אישית למתנדבים.
למי לפנות? אתר רוח טובה בכתובת http://www.ruachtova.org.il/

מי? עמך – עמותה המספקת תמיכה נפשית וחברתית לניצולי שואה והדור השני, וכן מסייעת להתמודד עם המצבים הקשים של ניצולי השואה במסגרת טיפול או פעילות חברתית.
איפה? כל הארץ
מה מחפשים? מתנדבים שיסייעו לקשישים ניצולי השואה להפיג את בדידותם במסגרת ביקורי בית. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר אישי, מתן אוזן קשבת ועוד. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע למשך שעה, שעה וחצי. ימים ושעות גמישים בהתאם ליכולת המתנדב ובתיאום מראש מול הקשיש והעובדת סוציאלית. ההתחייבות לפרויקט מינימום לשנה.
בנוסף דרושים מתנדבים לפרויקט העברת פעילות/ חוג/ סדנא/ הרצאה בתחומים שונים, בהתאם לרוח המתנדב. הצעות יתקבלו בברכה. בימים א-ה, בשעות הבוקר, בתיאום מראש עם רכז\ת המתנדבים. 
למי לפנות? אתר רוח טובה בכתובת http://www.ruachtova.org.il/

מי? ארגון "לתת" מעניק סיוע הומניטרי ישראלי במטרה להעניק סיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם.
איפה? כל הארץ
מה מחפשים? תכנית "לתת סיוע לחיים" פותחה במטרה להוביל שיפור איכות חייהם והקלה מיידית על מצוקתם של ניצולי שואה נזקקים. לפרויקט דרושים מתנדבים דוברי רוסית לחלוקת מזון לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת חלוקת חבילת מזון וביקור חברתי בבית ניצול/ת שואה אחת לחודש.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ושעות גמישות בהתאם לצרכי הניצול והמתנדב, ובתיאום עם רכזת ההתנדבות. יש בקשה להתחייבות באופן קבוע ורציף במשך שנה לפחות.
למי לפנות? ליאנה במייל yana@latet.org.il   

התנדבות באזור הצפון:

מי? העמותה למען הקשיש מפתחת שירותים לטובת הקשיש בישוב שמטרתה שיפור באיכות חייהם ודאגה לרווחתם מבחינה חברתית, רגשית, וטיפולית.
איפה? קרית שמונה
מה מחפשים? למרכז יום דרושים מתנדבים להעברת הפעלה/ סדנה/ הרצאות לקשישים כגון: יצירות, עבודות יד, מוזיקה ועוד. 
מתי? המתנדבים יכולים להגיע בימים א-ה בין השעות 9:00-12:00 בתיאום מול רכזת המתנדבים.
למי לפנות? לשני במייל shani494@gmail.com 

התנדבות באזור השרון:

מי? מועדונים הפועלים במתכונת קפה אירופה מספקים לניצולי השואה מסגרת קבועה של ייעוץ, תמיכה הדדית בין חברי המועדון וחיזוק תחושת הערך העצמי.
איפה? גבעת אולגה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים להעברת הפעלות לניצולי השואה בנושאים שונים כגון: הרצאה, סדנאות מוזיקה, שירה, משחק וכדומה. אין צורך בניסיון קודם.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימי ד' בין השעות 16:00-18:00 למשך שעה בלבד. 
למי לפנות? לזיוה במייל zivaattia123@gmail.com

התנדבות באזור המרכז:

מי? "קפה בריטניה" הינה תוכנית הפועלת עבור ניצולי שואה ופועלת בבתי קפה שונים ברחבי הארץ.
איפה? רמת גן
מה מחפשים? למועדון דרושים מתנדבים להעברת הפעלה/הרצאה לניצולי שואה/דור שני/גמלאים. המתנדבים יעבירו הפעלה בתחומים מגוונים כדוגמת: שירה בציבור, תנועה, הפעלה באמנות וכו'.
מתי? הפעילות מתקיימת בימים ראשון ושלישי, בין השעות 10:00-11:15. 
למי לפנות? לטובה במייל krupnik1@012.net.il

מי? בית ותיקים הינו בית אבות סיעודי לקשישים.
איפה? בני ברק
מה מחפשים? דרושים מתנדבים עבור השתתפות ולקיחת חלק בטקס יום הזכרון. לטקס דרושה קבוצת מתנדבים (עדיפות חיילים\מכינות) אשר תיקח חלק פעיל בבניית הטקס, השתתפות וסידורו.
מתי? ביום הזיכרון ה-1.5.17 בין השעות 9:30-11:30 מתקיים טקס לחללי מערכות ישראל.
למי לפנות? לחבצלת במייל havaofeer@gmail.com

מי? בית אבות שלוה 
איפה? גבעתיים
מה מחפשים? מתנדבים לחונכות אישית לקשישים. ההתנדבות כוללת מתן אוזן קשבת, תמיכה, ליווי למקומות, הקראת עיתונים, יציאה לטיול באזור וכו.
מתי? ההתנדבות מקיימת בימים א-ש בין השעות 09:00-12:30,16:00-18:30 דורש התחייבות של חצי שנה.
למי לפנות? לסיון במייל shalva36@bezeqint.net   \ sivan_f1@walla.co.il

התנדבות באזור ירושלים:

מי? עמותת עידן מעניקה שירותים קהילתיים לכ1,000 קשישים בירושלים למען שיפור חייהם.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? מתנדבים לפרויקט "אמץ סבא", ביקורי בית, וליווי קשישים עריריים בביתם. ההתנדבות כוללת שיחות ויצירת קשר אישי, טיולים קצרים ופעילות משותפת. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ושעות גמישים בתיאום מול הקשיש/ה. ההתחייבות לפרויקט הינה לחודש ומעלה. 

בנוסף לעמותה דרושים מתנדבים מגיל 14 ומעלה לפרויקט של "תיעוד סיפורי חיים של קשישים וניצולי שואה". ההתנדבות כוללת ישיבה עם הקשיש, הקשבה לסיפור החיים ותיעוד התכנים באמצעים שונים, הקלדה במחשב, הקלטה, צילום ועוד. ההתנדבות מתקיימת בחלקה בבית האבות פרט לעריכת התכנים, אשר יכולה להתבצע מבית המתנדב/ת. ניתן להגיע לבית האבות בימים ראשון עד חמישי, 8:00-20:00 למעט שעות הצהריים 14:00-16:00 ובימי שישי, בין השעות 9:00-12:00, בתיאום מראש מול רכז ההתנדבות. 
למי לפנות? לליאורה במייל stavrotem@walla.co.il

התנדבות באזור הדרום:

מי? יד שרה מעניקה מגוון שירותים לטיפולי בית לסיפוק צרכים המיוחדים של הפרט המתמודד עם קשיים תפקודיים
איפה? באר שבע
מה מחפשים? לעמותה דרושים מתנדבים אחראיים ומסורים לביקורי בית לקשישים, ניצולי שואה, אנשים עם מוגבלויות ומרותקים לבית. ההתנדבות כוללת: מתן אוזן קשבת, סיוע וייעוץ לנתמך בכל מה שהוא צריך, יצירת קשר אישי, העברת הזמן יחד בנעימים ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים בתאום של המתנדב עם הנתמך, אחת לשבוע למשך כשעה וחצי. 
למי לפנות? לכרמלה במייל carmelak@yadsarah.org.il

רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן וצוות רוח טובה ימצא את הפעילות המתאימה עבורכם.
עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינים לפרסם את צרכיכם במדור פנו לדוא"ל: meital@ruachtova.org.il