יום מעשים טובים
Menu Search Menu

חיפוש חופשי

כאן תוכלו לחפש פרוייקטים, כתבות או כל מה שבא לכם לחפש באתר רוח טובה

יום מעשים טובים

2 ינואר 2015

פרויקט הדגל של רוח טובה הוא יום מעשים טובים, המהווה יום שיא לעשייה חיובית חוצת גבולות, מגזרים ותחומים, שכבר הספיק לסחוף אחריו מאות אלפים בארץ ובעולם. הנה הפרטים מאחורי היוזמה המופלאה.

יום מעשים טובים הוא יום בינלאומי שנתי המעלה את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם. 

היוזמה נולדה בשנת 2007, כרעיון של אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון ומאז הפכה ליום שיא מוביל ומשמעותי בעשיית טוב, אשר סוחף אחריו מאות אלפי משתתפים, שהתחברו לרעיון הפשוט עליו מושתת יום זה.
צפו בשרי אריסון יוזמת יום מעשים טובים מספרת על איך נולד הרעיון.

הרעיון אשר עומד בבסיס היום הינו פשוט ובסיסי: כל אדם, קבוצה ומעגל חברתי, מוזמן לעשות טוב ביום זה ולפעול למען מטרה המדברת אל ליבו. אנו מעודדים את המשתתפים לקחת חלק במגוון פעילויות אשר מתקיימות בעמותות ובמלכ"רים שונים וכן לעשות משהו טוב לפי ראות עיניהם.

כל שנה, מעגלי הטוב גדלים עוד יותר ביום מעשים טובים, המציע לאנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים, ועסקים, מגוון פעילויות במטרה להיטיב עם הזולת ועם הסביבה. המסר העיקרי של יום זה הוא שמעשה טוב יכול להיות כל דבר, החל מחיוך, הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהרים, וביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה כגון שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, נקיון חופים, מפגשים בין דוריים, ימי כייף לאוכלוסיות נזקקות, יצירת גינות קהילתיות ועוד.

יום מעשים טובים הוא פרויקט הדגל של עמותת רוח טובה והוא ממומש בחסות הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון. לקראת יום זה, אלפי פרויקטים התנדבותיים קורמים עור וגידים בכל שנה, בכל רחבי הארץ ובעולם, ועמותות, מלכ"רים ומוסדות רווחה מוזמנים להציע רעיונות אותם ירצו ליישם במהלך אותו היום.

ביום מעשים טובים כולם שותפים. נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מאמיני כל הדתות, כולם מתלכדים כגוף אחד, למטרה המשותפת של עשיית טוב למען האחר והסביבה. המיזם חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו, ובשל היכולת של כל אחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה.

יוזמת יום מעשים טובים התפשטה בשנים האחרונות באופן מפתיע, תוך כדי הרחבת מעגלי הטוב בארץ ובעולם. בעוד שבתחילת הדרך, בשנת 2007, לקחו חלק ביום זה עשרות בודדות של רשויות מקומיות וכ-7,000 מתנדבים מכל הארץ. הפעילות התרחבה משנה לשנה, וב-2019, יום מעשים טובים צויין ב 108 מדינות ברחבי העולם, ומעל ל-2.5 לקחו בו חלק. הצמיחה המפתיעה והמרגשת בממדי הפרויקט, משקפת את החיבור של אנשים רבים מהארץ והעולם לעשייה.

לאתר יום מעשים טובים