עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 2141 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
עמותת רעים - הוד השרון

עמותת רעים - הוד השרון
הוד השרון

עמותת רעים נוסדה בשנת 1997 במטרה לסייע למשפחות נזקקות בהוד השרון. העמותה מחלקת סלי מזון למאות משפחות נזקקות בעיר לאורך כל השנה ובכן בעתות החגים.

השרון
סל

סל"ב - תוכנית לניצולי שואה מרותקי בית
נווה ירק

תוכנית סל"ב, הינה תוכנית הפועלת עבור ניצולי שואה מרותקי בית אשר מתקשים להשתלב במערך השירותים העצמאיים. התוכנית נפתחה עקב מגמת עלייה בתוחלת החיים של ניצולי השואה והישארותם בבתיהם בשל בעיות תפקודיות: קוגנטיבית, נפשית או פיזית. הפעילויות השונות המוצעות במסגרת סל"ב: פעילות חברתית באמצעות, פעילות פנאי – מלאכת יד/יצירה, התעמלות בבית ליחיד או קבוצה, תיעוד זיכרונות ומיצוי זכויות – הנגשת מידע. כמו כן, הנגשת שירותים רפואיים ופרארפואיים כגון: אחות, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיה וכו' – איגום משאבים עם נושאי התפקידים בקהילה/קפה אירופה. בנוסף, שימוש בעזרים טכנולוגיים כמו: מחשב, DVD וכו' לפיתוח דרכי התקשרות עם החברים בקפה אירופה (תוכנית ייעודית לניצולי שואה), בקהילה, ועם בני משפחה. התוכנית פועלת בבית הניצול או בלובי של אחד הבניינים, כאשר יש ריכוז גבוה של הניצולים בבניין. לסל"ב דרושים מתנדבים לליווי הניצולים בבתיהם וכוח עזר לפעילויות קבוצתית מגוונות.

השרון
עמותת רעות - מועדון

עמותת רעות - מועדון "הפסגה"
ירושלים

עמותת רעות (שירותי שיקום ושילוב בקהילה לאנשים עם מוגבלות) הקימה בשנת 2005 את המרכז התעסוקתי - שיקומי "הפסגה". מטרת המועדון לחזק אנשים המתמודדים עם משבר או מצוקה נפשית לצאת מהבית ולהתחיל תהליך שיקומי. המועדון מהווה "בית" שני לאנשים, אווירה חמה ותומכת. מיקומו של המועדון בתוך המנהל הקהילתי מאפשר לאנשים להגיע למקום שנותן שירותים לכלל הקהילה ולא מתויג ומעורר סטיגמה. צוות המועדון מאמין בגישת ההחלמה "האדם במרכז, לא המחלה". גישה זו מאפשרת לראות את האדם כמכלול, לשים דגש על הכוחות ועל הכישורים של האדם. כחלק מתפיסה זו אנו עובדים עם המתמודדים על כלים שונים לנהל את המחלה ואת מסע ההחלמה. מתוך אמונה שההחלמה הינה מסע אישי וייחודי לכל אדם. המועדון הינו תחנה ראשונה ברצף השיקום. בין היתר, מטרתו לתת כלים ולהכין את האדם להשתלבות בשוק החופשי או במפעלים מוגנים. במועדון מתקיימות קבוצות שונות, סדנת עבודה שבה יוצרים בפימו כלים ייחודים בעלי חותם אישי המיועדים למכירה. המרכז מיועד לאנשים מגיל 18 שעברו וועדת סל שיקום וקיבלו אישור למועדון תעסוקתי

ירושלים והסביבה
חלון - חינוך לכל נערה ונער

חלון - חינוך לכל נערה ונער
ירושלים

עמותת חלו"ן (חינוך לכל נערה ונער) הוקמה בשנת 2000, ברוח האמונה כי לכל נערה ונער במדינת ישראל זכות לנגישות שווה למערכת החינוך. אנו עדים לקבוצה הגדלה מדי שנה של בני נוער שמצבם הכלכלי מגביל את ביטוי יכולותיהם האקדמיות האובייקטיביות. בהיעדר תמיכה מערכתית, רבים מהתלמידים האלו נושרים מבתי הספר העל-יסודיים, או מסיימים 12 שנות לימוד ללא תעודת בגרות מלאה. עמותת "חלו"ן" שמה לה למטרה לשמש כגורם תומך לכל אותם נערים ונערות, ולהובילם לסיום 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות מלאה.

ירושלים והסביבה
מחלקה סיעודית הרמוניה

מחלקה סיעודית הרמוניה
רמת השרון

המחלקה הסיעודית בבית ברמת השרון נקראת "הרמוניה", במחלקה ישנם יותר משלושים דיירים, כולם סעודיים , רובם עם ירידה קוגנטיבית כלשהי עד דמנציה קשה. במחלקה הסיעודית ניתנים שירותים כגון ריפוי בעיסוק, התעמלות משפרת, פיזיותרפיה, והכול תוך בנייה אישית המותאמת לצרכי המטופל. המחלקה הסעודית פועלת ברישיון משרד הבריאות ובשיתוף עם קופות החולים, משרד הביטחון, וחברות הביטוח השונות.

גוש דן
האגודה לקידום החינוך - פנימיית

האגודה לקידום החינוך - פנימיית "עין כרמית"
ירושלים

פנימיית "עין כרמית" הינה פנימיה חינוכית בבעלות "האגודה לקידום החינוך". הפנימיה הוקמה בשנה 2001 כממשיכת דרכה של פנימיית "כרמית" המיתולוגית. הפנימיה ממוקמת בלב חורש טבעי וציורי בהרי ירושלים, סמוך לסכר בית זית. חניכי הפנימייה מגיעים בכדי לממש את הפוטנציאל הלימודי הטמון בהם, תוך למידה חווייתית בשילוב חיי חברה עשירים, חינוך ערכי, מגוון חוגים, פעילויות תרבות ומעורבות חברתית. ילדי הפנימיה לומדים בית הספר התיכון השש שנתי "עין כרם". בית הספר חרט על דגלו את שיווין ההזדמנויות לכלל התלמידים תוך טיפוח מצוינות והישגיות חיובית. בבית הספר חטיבת ביניים וחטיבה העליונה בה מגוון רחב של מקצועות בחירה לבגרות במקביל למקצועות החובה. התלמידים לומדים בשיטות חדשניות המפתחות תלמיד עצמאי חוקר, מעורב ואחראי לסביבתו. נוסף לכך, בבית הספר כיתות מופ"ת מדעיות, תלמידי כיתות אלו מגבירים לימודי מדעים ומתמטיקה ומתחילים לימודים באוניברסיטה כבר בכיתה ט'. בסוף כיתה י"ב יכולים תלמידי מסלול זה, אם רצונם בכך, לסיים עם נקודות זכות רבות לקראת תואר ראשון באוניברסיטת בר אילן, בנוסף לתעודת בגרות ברמה גבוהה ביותר.לבית הספר היסטוריה עשירה כבית ספר חקלאי. בשנים האחרונות צומח מחדש משק חקלאי הקולט אליו תלמידים להתנסות בלמידה סביב פרויקטים. בית הספר קיבל הכרה כבית ספר ניסויי המפתח דרכי למידה ייחודיות בדגש על אחריות חברתית וכן נמצא ברשימת בתי הספר הערכיים ביותר מטעם משרד החינוך. פנימיית עין כרמית היא זוכת פרס החינוך לפנימייה המצטיינת לשנה"ל תשע"ז מטעם המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי. בפנימיית עין כרמית קיימת תכנית חינוכית מעצימה ומגוונת, על ידי פעילויות חינוכיות חוגים מגוונים בכל תחומי החיים. חוגי מוסיקה, תיאטרון, ריקוד, אומנות, ספורט ,חדר כושר, חדר מחשבים ועוד. בפנימיה מתקיימות פעילויות תרבות עם זיקה למסורת היהודית ותרבות ישראל, קבלת השונה ולקיחת אחריות אישית, העצמה אישית ופיתוח מנהיגות.

ירושלים והסביבה
מנהל קהילתי

מנהל קהילתי "יובלים" - מתנ"ס בית רחל - מועדון חברתי לגיל השלישי
ירושלים

מנהל קהילתי "יובלים" מפעיל את המתנ"ס חברתי - חינוכי "בית רחל" המשרת את התושבים במיגון גדול של פעילויות לילדים, נוער ומבוגרים. המתנ"ס מקיים פעילות שוטפת והינו חלק בלתי נפרד מהנעשה בשכונה. מתנ"ס בית רחל שואף להיות הבית של תושבי השכונה, מטף ועד זקן. מתנ"ס בית רחל מפעיל את מועדון חברתי לגיל השלישי עבור נשים וגברים עצמאיים בגילאי 65 ומעלה. המועדון מעניק הקשבה הדדית בלתי שיפוטית והעשרות רבות, כגון; הרצאות, שיעורים, טיולים, מפגשים, מסיבות יום הולדת וחגים, חוגים ועוד!

ירושלים והסביבה
קק

קק"ל - אזור השרון
נתניה

קק"ל פועלת בשם ולמען העם היהודי כנאמן על אדמתו בארץ ישראל. מעשי קק"ל בשנות קיומה הראשונות התוו וקבעו את גבולותיה של מדינת ישראל. בהווה קק"ל, שעיקר עשייתה הוא בתחום הייעור, המים והקרקע, היא הגוף הירוק הגדול במדינה התורם לאיכות הסביבה בישראל.

השרון
קק

קק"ל - אזור הדרום
באר שבע

קק"ל פועלת בשם ולמען העם היהודי כנאמן על אדמתו בארץ ישראל. מעשי קק"ל בשנות קיומה הראשונות התוו וקבעו את גבולותיה של מדינת ישראל. בהווה קק"ל, שעיקר עשייתה הוא בתחום הייעור, המים והקרקע, היא הגוף הירוק הגדול במדינה התורם לאיכות הסביבה בישראל.

באר שבע והסביבה
ע.ז.ר.ה. ארגון דוברי אנגלית

ע.ז.ר.ה. ארגון דוברי אנגלית
הרצליה

עמותת ESRA הינה עמותה התנדבותית אשר נוסדה לפני 38 שנה כאיגוד לדוברי אנגלית. בעמותה חברים עולים חדשים ותושבים ותיקים המסייעים זה לזה בתהליך ההתערות בקהילה ובחברה הישראלית הרחבה. העמותה מספקת סיוע למאות משפחות מדי שנה, באמצעות תוכניות חינוך ורווחה. לעמותה כ-800 מתנדבים בתחומים שונים, אשר משתלבים בעבודה קהילתית בערי מגוריהם ותורמים ידע מקצועי וניסיון חיים. העמותה מפעילה פרויקטים ברחבי הארץ הכוללים מסגרות חינוכיות לילדים ונוער, מרביתם עולים מאתיופיה וחלקם ילידי הארץ המגיעים ממשפחות המתמודדות עם מצוקה כלכלית ורקע קשה, מרכזי למידה והעצמה למבוגרים, והפעלת חנויות יד-שניה לטובת מעוטי יכולת .

השרון