מתנדבים בוולנטיין

14 פברואר 2017

אז הגיע וולנטיין דיי ואתם שוברים את הראש לאן לצאת ואיך להתחמק מהמון האוהבים החוגגים? למה לא לעשות משהו שונה וללכת להתנדב ביחד עם בן/ת הזוג? חוגגים את הזוגיות, עוזרים למישהו אחר ויוצאים מערב מושלם ומיוחד ביחד- והחלק הכי טוב- גם למי שאין בן זוג זה בסדר, אולי תכירו בהתנדבות מישהו עם לב זהב...

התנדבות בכל הארץ:

מי? עמותת השתחוויה מפגישה בין קהילות שונות באמצעות התיאטרון והקולנוע הקהילתיים על מנת לאפשר להן לבטא את עצמן ולחזק את הסולידריות החברתית.
איפה? כל הארץ
מה מחפשים? תרגום מסמכים- לעמותה דרושים מתנדבים דוברי אנגלית/ערבית ברמת שפת אם לתרגום מסמכים. ההתנדבות כוללת תרגום מסמכים ברמה גבוהה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע מהבית בימים ובשעות גמישים בהתאם למתנדב, למשך מינימום שעה. ההתחייבות היא לפרויקט. 
מה מחפשים? העברת סדנאות - עמותה דרושים מתנדבים להעברת סדנאות מקצועיות מתחום אומנויות הבמה לצוות המקצועי של העמותה. ההתנדבות כוללת: העברת הרצאות בנושאים הקשורים באומנויות הבמה כמו למשל: משחק, עבודה מול מצלמה, מחול, פיתוח קול וכו.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים בתיאום עם הרכזת. אין התחייבות לפרויקט.
מה מחפשים? סיוע בשיווק- לעמותה דרושים אנשי שיווק לסיוע בכתיבת תוכן באתר העמותה וברשתות החברתיות עבור העמותה. ההתנדבות כוללת: אסיפה וריכוז של החומרים מהשטח (סיפורי הצלחה/ תקשורת עם בימאים בשטח) ופרסומם באתר ובלוג העמותה וברשתות החברתיות השונות.
מתי? ההתנדבות מתקיימת מהבית בימים ושעות גמישים למשך שלוש שעות שבועיות לפחות. ההתחייבות לפרויקט היא לשלושה חודשים ומעלה.

מי? קרן מיראז פועלת למען עולים חדשים יוצאי איראן.
איפה? בני ברק, חולון, רעננה, ירושלים ואשדוד
מה מחפשים? מתנדבים לפרויקט של ליווי אישי ותעסוקתי לעולים. העולים הנם יוצאי איראן בגילאי 30-40. ההתנדבות כוללת: הגעה לבית של העולה וסיוע בתחום התעסוקה כמו: עזרה בכתיבת מכתב לביטוח לאומי וליווי לעולה בנושאי חיזוק העולה ומשפחתו, עידוד, יצירת קשר אישי וכו.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בשעות ובימים גמישים למשך שעה וחצי. יש התחיייבות לחצי שנה לפחות.

מי? החצר הנשית משמשת מקום מוגן ומרחב ציבורי נשי המיועד לנשים ונערות החיות בעוני ובמצבי סיכון שונים. נשים לקחו תחת חסותן גם כ-15 קבוצות של בני ובנות שירות שמגיעים מרקעים קשים כאלו ואחרים שעושים שירות לאומי.
איפה? כל הארץ
מה מחפשים? מתנדבים להעברת הרצאות מתחומים שונים כגון: סטיילינג, איפור, תנועה, יצירה, בישול (למשל: שוקולד, בצק סוכר).
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים בתיאום עם רכזת ההתנדבות. אין התחייבות לפרויקט.

התנדבות באזור הצפון:

מי? בית עמית של עמותת אקים מסייע לילדים ומבוגרים עם פיגור שכלי.
איפה? עפולה
מה מחפשים? מתנדבים אשר יסייעו לצוות ההדרכה של מרכז התמיכה להפעיל את כל קבוצות הגיל בפעילויות השונות. הפעילויות מגוונות ויכולות לכלול סדנאות פימו, גינון, אומנות, מוזיקה ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בשעות 10:00-12:30. יש אפשרות לעבודה גם באופן פרטני עם החניכים. עבודה גמישה לפי רצון הרכזת והמתנדבים. אין התחייבות לפרוייקט. העדפה לארוך טווח.

מי? מתנ"ס ליאו באק מציע מגוון פעילויות ספורט ופנאי, חברה, תרבות וקהילה לקהלים השונים.
איפה? חיפה.
מה מחפשים? מתנדבים לחונכות לימודית במרכז הלמידה. ההתנדבות כוללת עזרה בהכנת שיעורי בית, הכנה למבחנים ובגרויות וכדומה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 15:00-18:00, פעם בשבוע לשעתיים. ההתחייבות לפרוייקט הינה לשנה. א-יב , קרית אליעזר ושפרינצק.

התנדבות באזור השרון:

מי? תוכנית "'רעים" הפועלת במתנ"סים ברחבי הארץ מקיימת קבוצות חברתיות שמטרתן הרחבת המעגל החברתי של המתמודדים עם קשיי תקשורת ולקויות למידה.
איפה? רמת השרון.
מה מחפשים? מתנדבים מקצועיים או חובבנים, קבוצות או יחידים להפעלה באירוע פורים שמתקיים לנוער על הספקטרום האוטיסטי. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה בתחומים: מוזיקה, תחנות ודוכנים, חידון, תחרות תחפושות, וכל רעיון נוסף שרלוונטי לאירוע פורים לבני נוער בתוכנית.
מתי? האירוע מתקיים ברמת השרון ב-20.3.17 בין השעות 19:00-22:00. 

מי? הבית החם לנערות אתיופיות הוקם במטרה להוות בית חם לשיקום וסיוע לנערות אתיופיות בסיכון בגילאים 13-18.
איפה? נתניה
מה מחפשים? מתנדבות אשר יחנכו לימודית את הנערות. המתנדבות תעזורנה להן בהכנת שיעורי בית, בהבנת החומר והכנה למבחנים.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה, בין השעות 12:30-18:30, אחת לשבוע למשך שעה לפחות. ההתחייבות לפרויקט הינה לשנה.

מי? האגודה למלחמה בסרטן פועלת למען שיפור איכות חייהם של חולי הסרטן מבחינה נפשית וכלכלית.
איפה? קדימה-צורן
מה מחפשים?  מתנדבים בעלי רכב לאיסוף קופות באזור אבן יהודה למשל: קדימה, פרדסיה, מעברות, תל מונד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ושעות גמישים בתיאום עם רכזת ההתנדבות, אחת ל-3 חודשים. ההתחייבות לפרויקט הינה לשנה לפחות.

התנדבות באזור המרכז:

מי? לעמותת דובוני החלמה, עמותה המחלקת דובונים רפואיים המוטענים באנרגיות ומלווים את המאושפז בתהליך ההחלמה. העמותה הנה עמותה ללא מטרות רווח ומגייסת את הדובונים מתרומות.
איפה? אזור המרכז (תל אביב, רמת גן, נתניה וחולון)
מה מחפשים? מתנדבים לגיוס כספים ולסיוע בהסברה ובשיווק העמותה. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר עם תורמים, הסברה על פעילות העמותה, מענה טלפוני, סיוע בשיווק העמותה ועוד. המתנדבים יקבלו הסבר מקיף אודות פעילות העמותה ומטרותיה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ושעות גמישים, למשך שלוש-ארבע שעות שבועיות. ההתחייבות לפרויקט היא לחצי שנה.

מי? עמותת "גשר אל הנוער" פועלת למען בני נוער במצבי סיכון ובמצבים סוציו-אקונומיים נמוכים, ומפעילה למענם את הבית החם בכפר שלם.
איפה? מס' סניפים ברחבי תל אביב
מה מחפשים? מתנדבים לחונכות אישית חברתית לבני נוער בגילאי 14-18 ממשפחות מצוקה. ההתנדבות כוללת: לקחת חלק בעיצוב דמותם של הנערים, להעניק להם כישורי חיים, כלים ועצות לחיים, ליווי אישי ותמיכה לאורך כל הדרך.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 15:00-19:00, למשך שעה בשבוע. ההתחייבות הנה לטווח ארוך - למשך שנה לפחות.

מי? האגף לשירותים חברתיים הינו יחידה מקצועית, אשר יעודה מתן מענה לפרט, למשפחה ולקהילה לקידום רווחתם של תושבי העיר-מתינוק ועד קשיש, תוך התייחסות ייחודית למגוון הבעיות הנובעות מקשיים פיזיים, רגשיים, תפקודיים ו/או חברתיים.
איפה? רמת גן
מה מחפשים?  לאגף בשיתוף עם עמותת "אח בוגר אחות בוגרת" דרושים מתנדבים בני 20+ מסורים ואחראיים לחונכות אישית לילדים ונוער ממשפחות עם הורה יחיד ומשפחות במצוקה וסיכון. ההתנדבות כוללת: יצירת קשר אישי, אוזן קשבת, תמיכה, להוות מודל חיובי, קשר חברי ,יעוץ, משחק, אפשר גם לעזור בשיעורי בית אך הדגש העיקרי הוא על הפן הרגשי והחברתי.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימי א-ה בין השעות14:00-20:00, טחת לשבוע לפחות, למשך שעתיים. יש התחייבות לשנה שלמה.

התנדבות באזור השפלה:

מי? כפר שמעון הוא מסגרת חינוכית, מושפע מהפילוסופיות החינוכיות הידועות של רודולף שטיינר - התפיסה האנתרופוסופית.
איפה? ישוב סרגים- לאון
מה מחפשים? מתנדבים לחונכות אישית עם בוגר או בוגר הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי. ההתנדבות כוללת : יצירת קשר אישי עם החניך, מתן אוזן קשבת ותמיכה. יציאה לטיול , משחק ועוד .
מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין טווח השעות 10:00-18:00. ההתחייבות לפרויקט למינימום לחצי שנה .

מי? "הבית של דינו" הנה עמותה ובית מחסה שיקומי לכלבים מגזעים המוגדרים בחוק כ"מסוכנים", בדגש על כלבים ניצולי התעללות ומשתקמים.
איפה? מושב קדרון
מה מחפשים? לבית מחסה דרושים מתנדבים (18+) להוצאת הכלבים לטיול בשטחים הסמוכים לבית המחסה . ההתנדבות כוללת : הגעה לכלובים שבבית המחסה, הוצאת הכלב לטיול בשטח, משחק עם הכלב ועוד.
מתי? ההתנדבות מתקיימת כל השבוע בין השעות 10:00-15:00 (בימי שישי שבת עד השעה 17) למשך חצי שעה.

התנדבות באזור ירושלים:

מי? מטרת המרכז לסייע לחולי סרטן ולבני משפחותיהם ולהקל עליהם באמצעות מתן טיפולי רפואה משלימה, ללא תשלום, בתקופת ההתמודדות עם מחלת הסרטן.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? לקליניקה של המרכז ההוליסטי דרוש/ה מתנדב/ת עם ידע בסיסי במחשבים לסיוע משרדי: קבלת קהל, תיאום תורים, תזכור תורים בנוסף על המתנדב, תיוקים, לעבוד על מאגר נתונים מוחשב.
מתי? ההתנדבות בימים ראשון וחמישי בשעות 9:00-19:00 ובכל יתר הימים בשעות 9:00-15:00. הגעה לחצי יום התנדבות (חצי יום). ישנה התחייבות למינימום שנה.

התנדבות באזור הדרום:

מי? תור המדבר הינה העמותה פועלת לצמצום פערים ולפיתוח הפריפריה החברתית בכל הארץ באמצעות קידום יזמות עסקית חברתית ופיתוח קהילות משימתיות.
איפה? באר שבע
מה מחפשים? העמותה הקימה את "קפה רינגלבלום", קפה-מסעדה הממוקם בשכונה ד' בבאר שבע, אשר מציע תכנית התנסות תעסוקתית עבור בני נוער בסיכון. דרושים מתנדבים העברת הפעלות או הרצאות לנוער בסיכון. ההתנדבות כוללת: העברת הפעלה בתחום כישורי החיים, כמו: תזונה נכונה, כתיבת קורות חיים, איך לגשת לראיונות עבודה וכן הלאה.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בין הימים א'-ה' בשעות גמישות. ישנה אפשרות להתנדבות חד פעמית.

מי? פרוייקט קהילה תומכת לקשישים נועד לאפשר לקשישים המעוניינים בכך להמשיך ולחיות בבתיהם, בקהילה המוכרת להם בכבוד ולאורך זמן, ללא צורך במעבר לבתי אבות או דיורים מוגנים לסוגיהם.
איפה? אשקלון
מה מחפשים? מתנדבים יחידים לסיוע ועזרה לקשישים עצמאיים בבתיהם. ההתנדבות כוללת: כניסה למאגר מתנדבים של קהילה תומכת באשקלון באמצעות אפליקציה יעודית ואז המתנדב נענה לקריאות בהתאם לצורכי הקשישים - הקריאות יכולות להיות בעזרה ובמתן שירותים כגון: מילוי טפסים, הסעה לסידורי היומיום של הקשיש או ברכב של המתנדב או בתחבורה ציבורית, ביקור בית לוודא שהכל תקין ותיקונים כללים ופשוטים שלא מצריכים ניסיון מקצועי.
מתי? ההתנדבות מתקיימת בכל ימות השבוע ראשון- שבת בהתאם ובכל שעות היום (בוקר, צהריים וערב) בהתאם לקריאות של הקשישים או בני משפחותיהם למתנדבים באמצעות האפליקציה. יש עדיפות למתנדבים שיכנסו לאפליקציה למשך מינימום חודש ואף יותר.

 רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן וצוות רוח טובה ימצא את הפעילות המתאימה עבורכם.
עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינים לפרסם את צרכיכם במדור פנו לדוא"ל: meital@ruachtova.org.il